Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. mája 2023

Korunováciu kráľa Karola III. naruší protest antimonarchistov, šiestich už zadržali (foto)Korunováciu britského kráľa Karola III. bude v sobotu sprevádzať aj protest antimonarchistov, ktorý sa uskutoční na londýnskom Trafalgarskom námestí.Zdieľať
britain_coronation_34494 676x451 6.5.2023 (SITA.sk) - Korunováciu britského kráľa Karola III. bude v sobotu sprevádzať aj protest antimonarchistov, ktorý sa uskutoční na londýnskom Trafalgarskom námestí.


Ako informuje spravodajský portál Sky News, cestou na určené protestné miesto polícia už šiestich podporovateľov antimonarchistickej skupiny Republic zatkla. Medzi zadržanými je aj údajne šéf skupiny Graham Smith.

Na Trafalgarskom námestí ako mieste konania protestu sa dohodla Republic s políciou. Očakáva sa, že tam príde viac ako tisícka podporovateľov. Hovorca skupiny Luke Whiting povedal, že ich demonštranti, ktorí volajú po tom, aby kráľa nahradila zvolená hlava štátu, budú robiť veľa hluku, ale nebudú robiť výtržnosti.

Polícia sa zaviazala, že v prípade problémov bude konať podľa nových zákonov o protestoch, a jej tolerancia bude nízka.

Okolo demonštrantov dvakrát prejde kráľovský sprievod, a to na ceste do Westminsterského opátstva a naspäť.
Zdroj: SITA.sk - Korunováciu kráľa Karola III. naruší protest antimonarchistov, šiestich už zadržali (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Korunováciou britského kráľa Karola III. sa otvorí nová kapitola monarchie, príde Čaputová aj Lionel Richie (naživo) (6. 5. 2023)
 Korunovácie kráľa Karola III. sa zúčastní aj prezidentka Čaputová, pozvaná je aj do Buckinghamského paláca (foto) (5. 5. 2023)nasledujúci článok >>
Ruská FSB vraj zadržala Slováka, ktorý priplával z Estónska
<< predchádzajúci článok
Vodič zachytil v Kysuckom Lieskovci chodca, neprežil ani prevoz do nemocnice