Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. júla 2007

Košice dajú na športové aktivity takmer 20 miliónov korúnPoslanci košického mestského zastupiteľstva na svojom poslednom rokovaní schválili dotáciu z mestského rozpočtu vo výške 19,7 milióna korún na rozvoj všetkých športov a organizovanie ...Zdieľať

KOŠICE 2. júla (WEBNOVINY) - Poslanci košického mestského zastupiteľstva na svojom poslednom rokovaní schválili dotáciu z mestského rozpočtu vo výške 19,7 milióna korún na rozvoj všetkých športov a organizovanie športových podujatí. Ako uviedol predkladateľ materiálu viceprimátor Mikuláš Čečko, magistrát do stanovenej uzávierky dostal celkom 199 žiadostí. V súlade s pravidlami poskytovania dotácií v rámci Koncepcie rozvoja športu boli jednotlivé žiadosti vyhodnotené a predložené na schválenie komisii pre rozvoj športu v Košiciach. Na základe týchto podkladov komisia rozhodla o pridelení dotácií pre športové kluby v roku 2007 v rámci jednotlivých fondov.

Z Fondu mládežníckeho športu poskytli na rôzne akcie a činnosť klubov dotácie v celkovej výške vyše 10 miliónov korún, z ktorých 5,8 milióna pripadne na kolektívne a 4,2 milióna korún na individuálne športy. Na prenájmy a úhrady nákladov idú dotácie v celkovej výške 3,5 milióna korún. Na športové podujatia poskytnú 3,9 milióna korún. Najmenej prostriedkov je určených na šport pre všetkých, kde vyčlenili čiastku 2,1 milióna korún. Z týchto prostriedkov až 475-tisíc korún je určených na Majstrovská SR veteránov a amatérov a na exhibíciu hviezd svetového hokeja. Pol milióna dostanú organizátori školskej ligy v štyroch rôznych druhoch športu a 225-tisíc korún dostane občianske združenie Zober loptu nie drogy na organizovanie basketbalovej ligy škôl.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Summer UniversITy prvý raz a zadarmo už aj v Prešove
<< predchádzajúci článok
Obdivovatelia Jacka Kerouaca slávili 50.výročie knihy Na ceste