Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kariéra

02. júla 2007

Summer UniversITy prvý raz a zadarmo už aj v PrešoveNajneskôr do 15. júla sa môžu absolventi vysokých škôl so záujmom o IT prihlásiť na Summer UniversITy, ktorá otvára v lete svoj prvý kurz priamo v Prešove. Kurz je zadarmo. ...Zdieľať

PREŠOV/KOŠICE, 2. júla (WEBNOVINY) - Najneskôr do 15. júla sa môžu absolventi vysokých škôl so záujmom o IT prihlásiť na Summer UniversITy, ktorá otvára v lete svoj prvý kurz priamo v Prešove. Kurz je zadarmo. Prihlásiť sa možno cez internet www.t-systmes.sk/it-academy, kde záujemcovia nájdu aj podrobnejšie informácie o kurze.

"Máme záujem poskytnúť možnosť čo najširšiemu okruhu záujemcov zoznámiť sa s IT sférou, preto sme sa rozhodli tento rok prvý raz organizovať Summer UniversITy nielen v Košiciach, ale aj v Prešove. Reagujeme tak na záujem z minulého roku, keď viacerí vysokoškoláci z Prešova chodili do Košíc," hovorí Peter Czikk zo spoločnosti T-Systems Slovakia. Projekt Summer UniversITy úspešne realizuje spoločnosť T- Systems Slovakia v spolupráci s Technickou univerzitou Košice a Univerzitou Pavla J. Šafárika počas letných mesiacov v Košiciach, kde sa stretol s veľkým ohlasom, a teraz už aj v Prešove.

Ako uviedol Czikk, záujemca by mal mať predovšetkým vzťah k práci s počítačom, ovládať anglický jazyk a chuť na sebe ďalej pracovať.

"Máme záujem o študentov nielen s technickým zameraním, napríklad z fakulty výrobných technológií, ale aj z iných študijných odborov, vrátane netechnických. Na základe doterajších skúseností zo Summer UniversITy môžem potvrdiť, že úspešným IT špecialistom nemusí byť len vysokoškolák, ktorý študoval informatiku a informačné technológie. V súčasnosti v našej rýchlo sa rozvíjajúcej spoločnosti máme aj IT špecialistov, ktorí pôvodne vyštudovali politológiu či filozofiu. Všetko je len otázka vôle a osobného nasadenia," hovorí Czikk.

Program Summer UniversITy je určený hlavne čerstvým absolventom vysokých škôl, prípadne študentom štvrtého či tretieho ročníka, ktorí nemajú skúsenosti s IT, ale majú skutočný záujem preniknúť a uplatniť sa v tejto oblasti. Mesačný bezplatný kurz operačného systému LINUX preukáže potenciál pracovať v IT. Úspešní absolventi majú šancu stať sa zamestnancami spoločnosti T- Systems Slovakia a už ako zamestnanci absolvovať dlhodobejšie štúdium na IT Farm a potom zastávať pracovné pozície v konkrétnych oddeleniach spoločnosti .

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Časť Prievozskej ulice do augusta uzatvorená
<< predchádzajúci článok
Košice dajú na športové aktivity takmer 20 miliónov korún