18. apríla 2009

Košice doma víťazne nad Dubnicou

Po nezáživnej úvodnej desaťminútovke si diváci takmer zakričali gól, ale Zapalač na bránkovej čiare vyhlavičkoval strelu Matiča. V 12. min hosťujúci Seye špičkou kopačky preloboval Putnockého, ...

BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) - Po nezáživnej úvodnej desaťminútovke si diváci takmer zakričali gól, ale Zapalač na bránkovej čiare vyhlavičkoval strelu Matiča. V 12. min hosťujúci Seye špičkou kopačky preloboval Putnockého, ale lopta tesne minula ľavú žrď. Ďalšie strelecké pokusy mali aktívni Košičania, Janičovu strelu Zajac kryl a ďalší pokus išiel len nad bránku. Po polhodine hry mieril Grendel len do rúk brankára Putnockého.

MFK Košice - MFK Dubnica 2:1 (1:1)

Góly: 40. Viazanko, 85. J. Novák - 35. T. Zápotoka, ŽK: 23. N. Matič - 84. Vlasko, rozhodovali: Trutz - Csabay, Vorel, 720 divákov

V 33. min Matič vysunul Nováka, ktorý šiel sám na Zajaca, no ten zlikvidoval šancu košického útočníka. Nedáš-dostaneš sa opäť potvrdilo, keď Kiss zle rozohral pred vlastnou šestnástkou, k lopte sa dostal T. Zápotoka, ktorý sám pred Putnockým nezaváhal - 0:1. Hostia sa z vedenia tešili iba päť minút, keď Milinkovič potiahol akciu, prihral Viazankovi a ten vyrovnal na 1:1. Už v nadstavenom čase prvého polčasu nebezpečne napriahol Novák, ale Zajac vyškriabal jeho pokus spod brvna.

Obojstranne zaujímavý útočný futbal sa hral aj po prestávke. V koncovke však boli aktívnejší domáci, no pri zakončení im chýbala väčšia razancia. Strely Janiča, Milinkoviča či Nováka skončili len v náruči brankára Zajaca. V 69. min sa Viazanko dostal sám pred brankára Dubnice, ale nenamieril presne. O päť minút Novák išiel po druhý raz sám na Zajaca, no opäť bol úspešnejší hosťujúci gólman. Päť minút pred koncom stretnutia z nevinnej akcie zahrmelo, keď Novákova hlavička sa pomaly dokotúľala k žrdi Zajacovej svätyne - 2:1. Košičania napokon zápas dotiahli do víťazného konca a dali najkrajší darček trénerovi Jánovi Kozákovi k jeho piatkovým 55. narodeninám.