18. apríla 2009

MFK Ružomberok zdolal Duklu Banská Bystrica 1:0

V ideálnom počasí to bol pod Čebraťom takmer celý prvý polčas futbalový odvar. Obidve mužstvá hrali bez nasadenia a invencie, akoby ani nešlo o ligové body. Na ihrisku nebolo hráča, ktorý by ...

BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) - V ideálnom počasí to bol pod Čebraťom takmer celý prvý polčas futbalový odvar. Obidve mužstvá hrali bez nasadenia a invencie, akoby ani nešlo o ligové body. Na ihrisku nebolo hráča, ktorý by čosi zaujímavé vymyslel, a tak sa diváci v hľadisku i pred televíznymi obrazovkami museli nudiť.

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 40. Lačný
ŽK: 27. Kukoľ, 63. T. Sedlák - 48. Kotrys, 75. Vajda, ČK: 89. Kotrys (Banská Bystrica) po druhej ŽK, rozhodovali: Valášek - Sľuk, Kubica, 2208 divákov

V ideálnom počasí to bol pod Čebraťom takmer celý prvý polčas futbalový odvar. Obidve mužstvá hrali bez nasadenia a invencie, akoby ani nešlo o ligové body. Na ihrisku nebolo hráča, ktorý by čosi zaujímavé vymyslel, a tak sa diváci v hľadisku i pred televíznymi obrazovkami museli nudiť. Domáci akoby hrali na pol plynu, hostia sa síce opticky snažili o čosi viac, no ani oni toho veľa neukázali. Napriek tomu v prvom dejstve padol gól. V 40. min po centri Sivu zblízka zakončoval Lačný, lopta sa kotúľala pomaly, Jarabica sa ju pokúšal vykopnúť z bránkovej čiary, ale už to nestihol - 1:0. Okrem gólového momentu do polčasovej prestávky stáli za zmienku už len dve akcie: v 4. min Lačného prienik a následná strela, ktorú Boroš vyboxoval a v 21. min Pečovského strelecký pokus z 20 metrov, s ktorým mal Hajdúch v domácej bránke nečakané problémy.
Po zmene strán bola iniciatívnejšia Banská Bystrica. V 50. min vyslal Gajdoš prudkú strelu, Hajdúch však bol pozorný. Trestný kop z kopačky toho istého hráča v 65. min len tesne minul domácu bránku. V 73. min sa Ružomberčania prebrali, Lačného strelu po krásnom prieniku vyrazil nohami Boroš. Následne sa v šanci ocitol striedajúci Sivčevič, obrana Dukly ho však nekompromisne odzbrojila. Skúsenejší tím MFK Ružomberok potom až do konca zápasu kontroloval dianie na ihrisku a svoj najtesnejší náskok si už ustrážil.