Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

18. júla 2018

Košické školy a škôlky prechádzajú v lete opravamiOpravy desiatok materských (MŠ) a základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta realizuje mesto Košice počas prebiehajúcich letných prázdnin. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván
 
Košice 18. júla (TASR) - Opravy desiatok materských (MŠ) a základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta realizuje mesto Košice počas prebiehajúcich letných prázdnin. Stáť by mali takmer 1,59 milióna eur. Pre TASR to povedala hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.


Ako uviedla, ide o práce ako stavebné úpravy priestorov, sanácie havarijného stavu stien, opravy striech, výmeny okien a dverí, opravy vykurovacích rozvodov, elektroinštalácie, ale aj hygienické maľby školských kuchýň a iné.

Pracuje sa tiež na rozšírení kapacít MŠ. „Nové miesta vzniknú v MŠ Azovská, MŠ Húskova, MŠ Muškátová, MŠ Hrebendova, MŠ Čordákova a MŠ Žižkova - elokované pracovisko Turgenevova 38," spresnila Šnajdárová. Kapacita MŠ Žižkova - elokované pracovisko Turgenevova 38 sa má zvýšiť o 44 miest. Aktuálne tu prebieha výmena okien, práce na elektroinštalácií, nových omietkach a robia sa aj sadrokartónové podhľady.

„Opravami strešných krytín prechádzajú materské školy Ovručská, Jaltská, Ipeľská, Dénešova, Poľná a Zuzkin park, ale aj ZŠ Považská a Jazyková škola (JŠ) Užhorodská, čo je vyčíslené na 100.000 eur," spresnila Šnajdárová. Okrem iného sa vykonávajú aj práce na viacerých školských dvoroch, ako opravy lavičiek či pieskovísk.

Mesto Košice má v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta 55 materských škôl, 33 základných škôl a jednu spojenú ZŠ s MŠ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Čáčove sprístupnia zrekonštruovaný dom smútku
<< predchádzajúci článok
Lajčák: To, že sa Trump s Putinom stretli, je dobrá vec pre všetkých

Košické školy a škôlky prechádzajú v lete opravami - diskusné fórum čitateľov