Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. januára 2021

Kováčik bol podľa Fica politicky zlikvidovaný a o kandidatúre Lipšica hovorí ako „o žarte“ (video)Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik bol podľa predsedu strany Smer - sociálna ...Zdieľať
robert fico smer sd 676x451 25.1.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik bol podľa predsedu strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica politicky zlikvidovaný.


Uviedol to na pondelňajšej tlačovej konferencii s tým, že bol uväznený z čisto politických dôvodov, aby mohla koalícia čo najrýchlejšie voliť nového generálneho aj špeciálneho prokurátora.

Séria verejných vystúpení


Podľa Fica rozhodujúcu úlohu pri väzbe, zadržaní a obvinení Kováčika zohral sudca Najvyššieho súdu SR (NS SR) Juraj Kliment a prokurátor Ondrej Repa. Expremiér podotkol, že ide o strýka a synovca.

Fico to vyhlásil s tým, že dnes ako strana začínajú sériu verejných vystúpení k voľbe špeciálneho prokurátora, ktorú ukončia záverečným vyhlásením o tom, aké je rozhodnutie strany ku kandidátom na túto funkciu.

Rozsudok v kauze zmenky


Voľba nového špeciálneho prokurátora by mala byť na parlamentnej schôdzi, ktorá sa začína v utorok 26. januára. Presný dátum zatiaľ nie je v programe 23. schôdze stanovený. O funkciu sa uchádzajú Peter Kysel, Daniel Lipšic, Ján Šanta a Vasiľ Špirko. O kandidatúre Lipšica hovorí Fico ako „o žarte“, výhrady má aj voči Špirkovi a Šantovi. „Títo traja kandidáti sú v tejto chvíli pre nás diskvalifikovaní,“ zdôraznil.

Fico sa v pondelok vyjadril aj k rozsudku v kauze zmenky, ktorý bol vynesený voči Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi. „Radšej ani nebudem komentovať tých 19 rokov ohľadom tých zmeniek, čo to je za nezmysel. Tu zabije človek kopancom do hlavy cudzinca, všetci ste hore nohami a koľko dostal? Päť rokov. Tu ani euro škody nebolo. Začínajú sa prijímať exemplárne politické rozhodnutia. Toto je koniec právneho štátu,“ povedal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Kováčik bol podľa Fica politicky zlikvidovaný a o kandidatúre Lipšica hovorí ako „o žarte“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vakcína proti COVID-19 od spoločnosti Moderna je účinná aj proti novým mutáciám koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Na rieke Laborec sa narušila hrádza, voda postupne zaplavuje územie medzi Vojanmi a Krišovskou Lieskovou

Kováčik bol podľa Fica politicky zlikvidovaný a o kandidatúre Lipšica hovorí ako „o žarte“ (video) - diskusné fórum čitateľov