Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. septembra 2020

Krajčí bojuje za vyššie odmeny pre zdravotníkov v prvej línii, vyjednávania sú na dobrej cesteOdmeny pre pracovníkov v prvej línii budú možno vyššie. Ako uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), ...Zdieľať
fc8a4076 676x451 3.9.2020 - Odmeny pre pracovníkov v prvej línii budú možno vyššie. Ako uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), čo sa týka prerozdeľovania, bude záležať na dohode medzi ním a ministrami práce, vnútra a obrany.


"Iniciovali sme, či by sa suma nedala navýšiť. Je to na dobrej ceste," povedal šéf rezortu zdravotníctva. Výsledky však nechce komunikovať sám.

Ako Krajčí doplnil, ministerstvo zdravotníctva nadefinovalo počty zdravotníckych pracovníkov v prvej línii tak, ako ich dostali od zamestnávateľov jednotlivých organizácií, ktoré rezort oslovil. Odmeňovaní majú byť všetci zdravotnícki pracovníci vrátane farmaceutov.

"Ako som avizoval, chcem diferencované odmeňovanie. Mnohí zdravotnícki pracovníci nasadzovali zdravie a riskovali tým pádom životy, chcem, aby dostali odmenu vyššiu," uzavrel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Krajčí bojuje za vyššie odmeny pre zdravotníkov v prvej línii, vyjednávania sú na dobrej ceste © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poistenky Union ZP majú moderné vyšetrenie LBC v Alpha medical bez doplatku
<< predchádzajúci článok
Polícia dolapila opitého motocyklistu, nafúkal takmer tri promile