Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. augusta 2006

Krajina zažila v nedeľu najhorší raketový útokIzrael v nedeľu zažil najhorší raketový útok od začiatku konfliktu v Libanone, keď salva striel, ktoré odpálili milície Hizballáhu dopadla na mesto pri severných hraniciach a zabila ...Zdieľať

KIRJAT ŠMONA, Izrael 6. augusta (WEBNOVINY) - Izrael v nedeľu zažil najhorší raketový útok od začiatku konfliktu v Libanone, keď salva striel, ktoré odpálili milície Hizballáhu dopadla na mesto pri severných hraniciach a zabila desať ľudí. Rakety dopadli na budovu pri kibuci v meste Kfar Giladi v regióne Galilea. Tlačová agentúra AFP najprv mala protichodné informácie o počte obetí. Uvádzala desať, neskôr deväť mŕtvych. "Je tam desať zabitých a 20 zranených, pričom jedna zranená osoba je v beznádejnom stave," povedal Eli Bin, generálny riaditeľ organizácie Magen David Adom (po hebrejsky Červená Dávidova hviezda), ktorá je izraelským ekvivalentom Červeného kríža.

Panarabská televízna stanica al-Džazíra uviedla, že desiati zabití boli záložní vojaci umiestnení v oblasti. Izraelská armáda to však nepotvrdila. Zranených z mesta Kfar Giladi odviezli vo vojenskom vrtuľníku. Telá zabitých položili neďaleko cintorína kibuca. Hovorkyňa kibuca však uviedla, že obete neboli príslušníkmi ich komunity.

Po tomto útoku vzrástol počet obetí medzi izraelským civilným obyvateľstvom od začiatku ofenzívy na 43. Okrem toho zahynulo aj 46 vojakov, väčšinou v bojových operáciách. Milície Hizballáhu od začiatku konfliktu vystrelili na židovský štát viac ako 2 700 rakiet. Približne štvrť milióna obyvateľov severného Izraela pred konfliktom utieklo na juh.

Desiatky rakiet v nedeľu dopadli aj na severoizraelské mestá Kirjat Šmona a Safed a tiež na okupované Golanské výšiny. Podľa izraelskej spravodajskej služby mal Hizballáh pred vypuknutím konfliktu 10 až 15 tisíc rakiet.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident vymenoval za ministra výstavby Igora Štefanova
<< predchádzajúci článok
Novým prezidentom PZ by sa mal stať Ján Packa