Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. augusta 2006

Hirošima si pripomenula výročie zhodenia atómovej bombyJaponské mesto Hirošima si v nedeľu pripomenulo 61. výročie zhodenia atómovej bomby. Približne 45 tisíc ľudí recitovalo modlitby o 8:15 miestneho času, teda v rovnakom čase v akom v roku 1945 ...Zdieľať

HIROŠIMA 6. augusta (WEBNOVINY) - Japonské mesto Hirošima si v nedeľu pripomenulo 61. výročie zhodenia atómovej bomby. Približne 45 tisíc ľudí recitovalo modlitby o 8:15 miestneho času, teda v rovnakom čase v akom v roku 1945 americká atómová bomba usmrtila viac ako 140 tisíc ľudí a smrteľne zranila desaťtisíce ďalších, ktorí zomreli na následky ožiarenia. Starosta Hirošimy Tadatoši Akiba opätovne vyzval na svet bez jadrových zbraní. "Šesťdesiatjeden rokov neskôr počet krajín zamilovaných do zla a zotročených jadrovými zbraňami rastie," povedal v prejave.

Výročie prvého jadrového útoku vo svete prichádza v čase, keď v regióne východnej Ázie rastie napätie v súvislosti s raketovými hrozbami zo strany Severnej Kórey. Pchjongjang 5. júla skúšobne odpálil sedem balistických striel, ktoré spadli do Japonského mora. Severná Kórea, ktorá sa nechce vzdať jadrového programu, podľa správ z minulého týždňa buduje nové podzemné raketové základne pri svojom východnom pobreží, ktoré sú namierené na Japonsko a americké vojenské zariadenia v Japonsku.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novým prezidentom PZ by sa mal stať Ján Packa
<< predchádzajúci článok
Libanon odmieta americko-francúzsky návrh rezolúcie