Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2019

Kráľovná Alžbeta nebude mať ďalšie oblečenie s pravou kožušinouNa archívnej snímke britská kráľovná Alžbeta II. prichádza do Westminsterského opátstva.Zdieľať
Na archívnej snímke britská kráľovná Alžbeta II. prichádza do Westminsterského opátstva. Foto: AP
Londýn 6. novembra (TASR) - Buckinghamský palác v stredu oznámil, že nové odevy britskej kráľovnej Alžbety II. už nebudú obsahovať pravú kožušinu. To neznamená, že kráľovná sa zbaví všetkého oblečenia s pravou kožušinou, ktoré vo svojom šatníku už má. Zadovážené odevy s kožušinou bude naďalej nosiť, no ďalšie si už nezaobstará, uviedol ďalej palác, z ktorého vyhlásenia citovala agentúra AP.


Rozhodnutie kráľovnej potešilo aktivistov bojujúcich za práva zvierat, ktorí britskú panovníčku v minulosti občas kritizovali za to, že má v zbierke svojich značkových šiat aj kožušinové kúsky.

Podľa slov Claire Bassovej, riaditeľky britskej pobočky humanitárnej organizácie Humane Society International (HSI), sú aktivisti z oznámenia kráľovnej nadšení. Takéto rozhodnutie podľa nej vysiela verejnosti pozitívny odkaz, že kožušina nie je viac považovaná za módnu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FOTO: ZRÚTIL SA STROP ZNÁMEHO DIVADLA: Niekoľko ľudí bolo zranených
<< predchádzajúci článok
Britská polícia zatkla vodiča kamióna, v ktorom našli 15 živých ľudí

Kráľovná Alžbeta nebude mať ďalšie oblečenie s pravou kožušinou - diskusné fórum čitateľov