Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. októbra 2021

Kremeľský múr prišiel o jeden „zub“. Merlon odlomilo lešenie, ktoré sfúkol silný vietor (video)Ruské úrady museli v piatok uzatvoriť Červené námestie v Moskve. Spôsobil to pomerne kuriózny dôvod. Pod vplyvom silného vetra sa zrútilo lešenie, ktoré odlomilo jeden zo „zubov“ na vrchole múru ...Zdieľať
russia_kremlin_wall_broken_32036 7de523b715194557a1c157e52a1d7ebd 676x451 22.10.2021  - Ruské úrady museli v piatok uzatvoriť Červené námestie v Moskve. Spôsobil to pomerne kuriózny dôvod. Pod vplyvom silného vetra sa zrútilo lešenie, ktoré odlomilo jeden zo „zubov“ na vrchole múru Kremľa.


Dočasná oceľová konštrukcia bola postavená pri časti spomenutého múra v blízkosti hrobky zakladateľa Sovietskeho zväzu Vladimira Iľjiča Lenina, pričom jej kolaps zlomil jeden z 1045 „zubov“ známych ako merlony, ktoré majú zárezy v tvare písmena V.

Štátna bezpečnostná agentúra zodpovedná za ochranu najvyšších predstaviteľov, zabezpečenie Kremľa a ďalších vládnych budov a zariadení uviedla, že nikto nebol zranený.

Incident však zmätene sledovali davy ľudí, ktoré sa v inkriminovanom čase nachádzali na Červenom námestí.

Úrady rýchlo uzatvorili najznámejšie námestie v Moskve a vyslali stavebných robotníkov, aby pozbierali sutiny. Renovačné práce na kremeľskom múre trvajú už niekoľko rokov.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Kremeľský múr prišiel o jeden „zub“. Merlon odlomilo lešenie, ktoré sfúkol silný vietor (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Federálny rozpočet USA si pripísal druhý najvyšší schodok v histórii, horší bol len po kríze z roku 2008
<< predchádzajúci článok
Tekvica ako ju (možno) nepoznáte

Kremeľský múr prišiel o jeden „zub“. Merlon odlomilo lešenie, ktoré sfúkol silný vietor (video) - diskusné fórum čitateľov