Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júna 2021

Krízový štáb rieši aj kontroly na hraniciach, zmena by mohla nastať už 30. júnaV pondelok od 13.00 zasadá Ústredný krízový štáb SR, ktorý rieši aktuálnu epidemickú situáciu a systém kontrol na štátnych hraniciach. Režim na hraniciach počas leta Ako pred ...Zdieľať
vladimir krcmery 676x465 28.6.2021 (Webnoviny.sk) - V pondelok od 13.00 zasadá Ústredný krízový štáb SR, ktorý rieši aktuálnu epidemickú situáciu a systém kontrol na štátnych hraniciach.

Režim na hraniciach počas leta


Ako pred rokovaním uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus (SaS), jednou z alternatív je aj to, že od stredy 30. júna budú prísnejšie kontroly na hraniciach.

„Musíme sa poradiť o nejakom systémovom riešení, ktoré odbúra aktuálnu neistotu u ľudí, ktorí si chcú naplánovať dovolenky, u pendlerov a u ľudí, ktorí chcú pravidelne prichádzať na Slovensko. Musíme sa aj veľmi úprimne porozprávať, čo s deťmi do 18 rokov a 12 rokov. To všetko sa dnes bude riešiť,“ povedal Klus.

Dodal, že po rokovaní krízového štábu už musí byť známe, aký bude režim na hraniciach počas leta.

Polícia je pripravená


Policajný prezident Peter Kovařík tvrdí, že má COVID automat na hraniciach pripravený a čaká len na rozhodnutie epidemiológov na ústrednom krízovom štábe.

Kovařík povedal, že polícia je pripravená tak, že má stanovené, koľko hodín sa na ktorých hraničných prechodoch bude strážiť. Všetko to podľa neho súvisí od toho, v akej farbe sa daný hraničný prechod bude nachádzať. „Máme to pripravené vo variantach od najmenšieho kontrolného mechanizmu, až po najprísnejší, kde sa bude strážiť 14 hodín denne sedem dní v týždni,“ povedal a dodal, že všetko to bude závisieť od epidemickej situácie. „Teraz sme v zelenom pásme, čiže kontroly sú päť hodín cez deň a tri hodiny v noci. Dve hodiny denne kontrolujeme každé jedno auto,“ povedal Kovařík.

Podľa neho je problematické zistiť, odkiaľ cestujúci pred prekročením slovenských hraníc prišli. „Reálne sa môžeme opýtať osoby, odkiaľ ide, ale nemáme dáta v takom režime, aby sme dokázali vidieť, že v čase keď osoba prekračuje a deklaruje, že prichádza z nejakého členského štátu, či medzitým neprišla z inej krajiny,“ povedal policajný prezident. Dúfa, že dnešné rokovanie pomôže tieto pravidlá nastaviť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Krízový štáb rieši aj kontroly na hraniciach, zmena by mohla nastať už 30. júna © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík sa zúčastní referenda o predčasných voľbách, poslanci SaS majú právo sa slobodne rozhodnúť
<< predchádzajúci článok
Minister Sulík si dal dole rúško a to nemal robiť