Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. mája 2012

Krvou maľovaný obraz Amy Winehouse sa predal za tisíce eurObraz zosnulej britskej speváčky Amy Winehouse, ktorý namaľovala spolu s hudobníkom Peteom Dohertym svojou krvou, v piatok vydražili za 35-tisíc libier (43 570 eur). Za autoportrét s názvom ...Zdieľať
amy winehouse BRATISLAVA 12. mája (WEBNOVINY) - Obraz zosnulej britskej speváčky Amy Winehouse, ktorý namaľovala spolu s hudobníkom Peteom Dohertym svojou krvou, v piatok vydražili za 35-tisíc libier (43 570 eur).


Za autoportrét s názvom Ladylike organizátori pritom očakávali 50-tisíc až 80-tisíc libier (62-tisíc až 100-tisíc eur). Dielo sa dražilo spolu s ďalšími Dohertyho obrazmi, gitarami, denníkmi a inými predmetmi.

Aukciu usporiadali po desaťdňovej výstave hudobníkových diel On Blood: A Portrait of the Artist, ktorá sa uskutočnila v londýnskej Cob Gallery.

"Počas výstavy sme zaznamenali veľký záujem fanúšikov. V tom čase sme nič z tých vecí nepredávali, ale ľudia naozaj chceli možnosť zaobstarať si ich. Tak sme si povedali, že spravíme aukciu pre verejnosť," vysvetlila pre magazín NME hovorkyňa galérie.

Podľa britského denníka The Independent sa chcel Doherty zapísať do povedomia verejnosti ako skutočný umelec. Svoje diela tvorí technikou striekania krvi na plátno pomocou injekčnej striekačky.

Problémový hudobník, spisovateľ, herec, básnik a maliar Pete Doherty sa preslávil ako člen skupiny The Libertines, ktorú spolu s Carlom Barâtom založil v roku 1997. Jeho ďalším projektom je indie kapela Babyshambles.Verejnosť ho pozná i z titulkov bulvárnych denníkov, na ktorých sa pravidelne objavoval vďaka vzťahu s topmodelkou Kate Moss a pre drogové škandály.

Minulý rok si mal odpykať polročný trest odňatia slobody za držbu kokaínu, ku ktorej sa priznal pri vyšetrovaní smrti filmárky Robyn Whitehead. Hudobníka, ktorý už vo väzení dva razy sedel, však po necelých ôsmich týždňoch prepustili. S Amy Winehouse, ktorá zomrela 27. júla 2011 po vypití veľkého množstva alkoholu, ho spájalo blízke priateľstvo. Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská móda ožila v New Yorku
<< predchádzajúci článok
Pyramídy v Gíze sú na internete v 3D

Krvou maľovaný obraz Amy Winehouse sa predal za tisíce eur - diskusné fórum čitateľov