Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2018

Kuba začne historickú politickú premenu o deň skôrKubánsky prezident Raúl Castro, archívna snímka.Zdieľať
Kubánsky prezident Raúl Castro, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Havana 16. apríla (TASR) - Zasadnutie zákonodarného zhromaždenia, na ktorom sa uskutoční historická politická zmena na Kube, sa začne o deň skôr, ako sa očakávalo - namiesto štvrtka už v stredu 18. apríla. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra AP.


Kubánske štátne médiá uviedli, že vláda preložila o deň začiatok zasadnutia Národného zhromaždenia, na ktorom prezident Raúl Castro plánuje odstúpiť a odovzdať úrad mladšiemu nástupcovi.

Rozhlasová stanica Radio Rebelde ako prvá informovala o zmene. Webová stránka Cubadebate napísala, že zhromaždenie sa presunulo kvôli krokom, ktoré je nutné urobiť pri takejto závažnej zmene.

Castro, ktorý prevzal prezidentský úrad v roku 2008 po svojom staršom bratovi Fidelovi, podľa očakávania odovzdá funkciu 57-ročnému viceprezidentovi Miguelovi Mariovi Díazovi-Canelovi. Obaja bratia riadili kubánsku vládu v nejakej forme od roku 1959.

Raúl Castro (87) plánuje zostať šéfom kubánskej komunistickej strany, čo je funkcia s rozsiahlymi právomocami, vrátane dohľadu nad jeho nástupcom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kurz eura vzrástol na 1,2370 USD/EUR
<< predchádzajúci článok
Maďarský úrad vlády vzdal hold maďarským obetiam holokaustu

Kuba začne historickú politickú premenu o deň skôr - diskusné fórum čitateľov