Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. apríla 2018

Kurz eura vzrástol na 1,2370 USD/EURKurz spoločnej európskej meny v pondelok vzrástol. Euro sa neskoro popoludní predávalo po 1,2370 USD, teda pri takmer o pol centa vyššom kurze než ráno. Na krátky čas sa kurz eura ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 16. apríla (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny v pondelok vzrástol. Euro sa neskoro popoludní predávalo po 1,2370 USD, teda pri takmer o pol centa vyššom kurze než ráno. Na krátky čas sa kurz eura predtým dostal až na 1,2395 USD/EUR.


Európska centrálna banka (ECB) stanovila v pondelok napoludnie referenčný kurz na 1,2370 (v piatok: 1,2317) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8084 (0,8119) eura.

Popoludní sa dolár dostal dočasne pod tlak, čo naopak podporilo euro. Dôvodom bolo, že americký prezident Donald Trump na Twitteri obvinil Rusko a Čínu z devalvácie svojich mien v čase, keď USA pokračujú vo zvyšovaní úrokových sadzieb.

Naopak víkendové vojenské útoky USA, Francúzska a Veľkej Británie v Sýrii nespôsobili na devízovom trhu výraznejšie pohyby kurzov. Očakáva sa však ďalšie zhoršenie vzťahov medzi USA a Ruskom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dobrovoľníci vyčistili a pripravili Jelšavský hrad na letnú sezónu
<< predchádzajúci článok
Kuba začne historickú politickú premenu o deň skôr

Kurz eura vzrástol na 1,2370 USD/EUR - diskusné fórum čitateľov