Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. novembra 2019

Kurz eura v piatok klesol na 1,1022 USD/EURKurz spoločnej európskej meny v piatok výrazne klesol. Euro sa podvečer predávalo po 1,1022 USD, pričom ešte ráno sa jeho kurz pohyboval okolo 1,1050 ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 8. novembra (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny v piatok výrazne klesol. Euro sa podvečer predávalo po 1,1022 USD, pričom ešte ráno sa jeho kurz pohyboval okolo 1,1050 USD/EUR.


Európska centrálna banka (ECB) stanovila v piatok referenčný kurz na 1,1034 (vo štvrtok: 1,1077) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,9063 (0,9028) eura.

Americký prezident Donald Trump v piatok svojimi vyjadreniami utlmil nádeje týkajúce sa riešenia obchodného konfliktu medzi USA a Čínou. Poprel totiž, že by USA súhlasili so zrušením všetkých ciel na dovoz čínskych tovarov, ktoré zaviedli počas uplynulých 16 mesiacov. Podľa amerického prezidenta na zrušenie ciel tlačí Peking, ktorý má väčší záujem na dosiahnutí obchodnej dohody.

Trump tak poprel vyjadrenia Číny ktoré neskôr potvrdili aj americkí predstavitelia, že obe strany sa dohodli na postupnom zrušení ciel, čo zlepšilo náladu investorov a vyvolalo nádeje na ukončenie obchodnej vojny medzi dvoma najväčšími svetovými ekonomikami. Zníženie rizikového apetítu investorov podporilo dolár, ktorý je považovaný za bezpečný prístav v nepokojných časoch.

Dolár tiež profitoval zo zlepšenia nálady spotrebiteľov v USA. Index spotrebiteľskej dôvery Michiganskej univerzity vzrástol v novembri viac, než sa očakávalo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prieskum: Voľby by na prelome októbra a novembra vyhral Smer-SD
<< predchádzajúci článok
J. Lunter a J. Nosko apelujú na mladých: Demokraciu si treba ustrážiť

Kurz eura v piatok klesol na 1,1022 USD/EUR - diskusné fórum čitateľov