Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Šport

06. júna 2020

Kužmová ukončila spoluprácu s trénerom Mertiňákom, cítila potrebu zmenyMichal Mertiňák už nie je trénerom slovenskej tenistky Viktórie Kužmovej. Ako informovala RTVS, dvadsaťdvaročná košická rodáčka sa s ním dohodla na ukončení spolupráce. Niekdajší deblový špecialista ...Zdieľať
france_tennis_french_open_39950 518b5705dc5145fd9509de53f5d4a703 676x451 6.6.2020 (Webnoviny.sk) - Michal Mertiňák už nie je trénerom slovenskej tenistky Viktórie Kužmovej. Ako informovala RTVS, dvadsaťdvaročná košická rodáčka sa s ním dohodla na ukončení spolupráce. Niekdajší deblový špecialista viedol Kužmovú od decembra 2017.


"Rozhodla som sa tak po dlhšej úvahe. Cítila som, že potrebujem zmenu. Zvolila som práve toto. Zatiaľ trénujem s otcom a mávam sparingy v NTC. Zatiaľ si to riadim takto," prezradila Kužmová pre RTVS.

Pod vedením Mertiňáka sa Viktória Kužmová dostala do elitnej päťdesiatky. Jej osobným singlovým maximom je 43. priečka z marca 2019, aktuálne jej patrí 82. pozícia. Vo štvorhre figuruje na 29. mieste. Meno jej nového kouča je zatiaľ otvorené. "Nemám v pláne trénovať v zahraničí a chcem ostať na Slovensku," naznačila, ktorým smerom sa pravdepodobne bude uberať.

V ostatnom období Viktóriu Kužmovú trápilo pravé koleno. "Pár dní som si dala voľno a na tréningoch sa veľmi nehýbala, hrala som skôr z miesta. Každým dňom je to však lepšie a lepšie, z čoho sa veľmi teším," prezradila.Zdroj: Webnoviny.sk - Kužmová ukončila spoluprácu s trénerom Mertiňákom, cítila potrebu zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podceňovaný Pekarík sa dočkal veľkej pocty, tréner Herthy ho označil za stavebný kameň tímu
<< predchádzajúci článok
Žilina sa na reštart Fortuna ligy naladila vysokým triumfom nad Trenčínom, úspešný bol aj Slovan

Kužmová ukončila spoluprácu s trénerom Mertiňákom, cítila potrebu zmeny - diskusné fórum čitateľov