Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2018

L. Sólymos: Nie je dôvod, aby sme R. Ondrejcsáka sťahovali z pozícieNa archívnej snímke minister životného prostredia SR László Sólymos (Most-Híd).Zdieľať
Na archívnej snímke minister životného prostredia SR László Sólymos (Most-Híd). Foto: TASR Martin Baumann
Bratislava 16. mája (TASR) – Nevidíme žiaden dôvod, aby sme štátneho tajomníka ministerstva obrany Róberta Ondrejcsáka (Most-Híd) sťahovali z pozície. Uviedol to v stredu pred rokovaním vlády minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).


"Myslím si, že nejaká strana by nemala kádrovať inú stranu alebo členov inej strany. Nevidíme žiaden dôvod, aby sme pána Ondrejcsáka z pozície sťahovali," povedal minister životného prostredia. Doplnil, že pre nich je téma v strane uzatvorená.

Sólymos potvrdil, že v utorok (15.5.) sa stretli šéfovia SNS a Mosta-Híd Andrej Danko a Béla Bugár, na schôdzke boli aj Ondrejcsák a minister obrany Peter Gajdoš (SNS). Hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár pre TASR uviedla, že predmetom rokovania straníckych šéfov nebol Ondrejcsákov odchod.

Na Ondrejcsákovo odvolanie v sobotu (12.5.) Most-Híd vyzval podpredseda SNS Anton Hrnko. Dôvodom bol Ondrejcsákov rozhovor pre denník Sme, v ktorom kritizoval SNS za pôsobenie na ministerstve obrany. SNS ho zároveň vyzvala, aby zverejnil všetky priame aj nepriame príjmy za prednášky a publikačnú činnosť od zbrojárskych lobistov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Merkelová: Dieselová aféra nesmie brániť automobilkám v investíciách
<< predchádzajúci článok
Rezort zahraničia odporúča zvýšenú opatrnosť pri návšteve Británie

L. Sólymos: Nie je dôvod, aby sme R. Ondrejcsáka sťahovali z pozície - diskusné fórum čitateľov