Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. mája 2018

Merkelová: Dieselová aféra nesmie brániť automobilkám v investíciáchNa snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová.Zdieľať
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP
Berlín 16. mája (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová je presvedčená, že nevyhnutné dôsledky dieselového škandálu nesmú nemecký automobilový priemysel brzdiť v investíciách. "Je našou úlohou povedať priemyslu: Sami musíte napraviť stratenú dôveru," povedala v stredu v nemeckom parlamente. Na druhej strane však "nemôže byť v našom záujme cez politické opatrenia oslabiť automobilový priemysel natoľko, že nebude mať silu vložiť niečo do investícií pre budúcnosť".


Kancelárka zdôraznila svoj skeptický postoj k technickým úpravám starších dieselových motorov, aby sa znížili emisie škodlivých plynov. Znamená to tisíce eur na každé vozidlo a dva až tri roky práce pre všetkých inžinierov. "Je to naozaj správna činnosť pre automobilový priemysel?" Podľa nej by sa mali všetky sily spojiť a branži povedať: "Musíte teraz investovať do mobility budúcnosti - do autonómnych vozidiel a alternatívnych pohonov. A v tom vás podporíme."

Merkelová oznámila, že vláda sa zatiaľ bude zaoberať ňou objednaným posudkom. Následne pozvú na stretnutie zástupcov obcí s najvyššou mierou znečistenia ovzdušia. Zároveň ohlásila ďalšie rokovania politikov a automobilového priemyslu v rámci tzv. dieselového fóra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výkup pozemkov pod obchvatom Sabinova bude stáť 7,7 milióna eur
<< predchádzajúci článok
L. Sólymos: Nie je dôvod, aby sme R. Ondrejcsáka sťahovali z pozície

Merkelová: Dieselová aféra nesmie brániť automobilkám v investíciách - diskusné fórum čitateľov