27. augusta 2009

Lacko je už vo finále kvalifikácie US Open

Slovenský tenista Lukáš Lacko naďalej živí šancu na premiérovú účasť v hlavnej súťaži na grandslamovom US Open v New Yorku (celková dotácia 21,664 mil. USD, tvrdý povrch Decoturf II). Slovenský ...

NEW YORK 27. augusta (SITA) - Slovenský tenista Lukáš Lacko naďalej živí šancu na premiérovú účasť v hlavnej súťaži na grandslamovom US Open v New Yorku (celková dotácia 21,664 mil. USD, tvrdý povrch Decoturf II). Slovenský daviscupový reprezentant postúpil už do finále kvalifikácie na tomto záverečnom grandslamovom podujatí roka, keď v 2. kole eliminácie vyradil Belgičana Yannicka Mertensa za 104 minút 6:7 (5), 6:2, 6:2. Víťaz zahral 6 es a využil 6 zo 17 brejkových možností. Dvadsaťjedenročný slovenský tenista mohol zvíťaziť aj hladším spôsobom, ale v prvom sete nevyužil vedenie 5:3. Súperom Lacka v piatkovom priamom súboji o postup do hlavnej súťaže bude víťaz duelu Michael Russell (9-USA) - Peter Polansky (Kan.).

Po Lackovi sa vo štvrtkovom 2. kole kvalifikácie predstaví zo slovenských zástupcov už len Zuzana Kučová, ktorej súboj s Američankou Carly Gullicksonovou je na programe po 21.00 h SELČ. Už v 1. kole singlovej kvalifikácie vo Flushing Meadows sa lúčili Dominik Hrbatý, Kristína Kučová, Lenka Wienerová, Lenka Tvarošková. Právo štartu priamo v hlavnej singlovej súťaži na základe postavenia v rebríčku majú Karol Beck, Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková. Dominika Cibulková ho nevyužije pre únavovú zlomeninu rebra.