27. augusta 2009

Slovan remizuje s Ajaxom po prvom polčase 1:1

Futbalisti aktuálneho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava hrajú po prvom polčase odvetného stretnutia play-off Európskej ligy UEFA 2009/2010 s holandským mužstvom Ajax Amsterdam na Tehelnom poli ...

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti aktuálneho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava hrajú po prvom polčase odvetného stretnutia play-off Európskej ligy UEFA 2009/2010 s holandským mužstvom Ajax Amsterdam na Tehelnom poli nerozhodne 1:1.

V prvom zápase pod taktovkou nového trénera Michal Hippa nastúpili slovanisti v značne pozmenenej zostave v porovnaní s ostatnými vystúpeniami. V bránke od začiatku dostal prednosť Matúš Putnocký, stopérsku dvojicu vytvorili Martin Dobrotka s Radkom Dosoudilom a na hrote útoku sa namiesto Pavla Masaryka objavil Botelho Gaúcho.

Úvodný presný zásah stretnutia zaznamenal stredopoliar Siem De Jong v 30. min. V nadstavenom čase prvého dejstva vyrovnal na 1:1 Mario Božič. V minulotýždňovom prvom zápase v Amsterdame zvíťazil Ajax jednoznačne 5:0 a o postupujúcom do hlavnej fázy EL UEFA je aj pred druhou štyridsaťpäťminútovkou stále prakticky rozhodnuté.

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Ajax Amsterdam (Hol.) 1:1 po I. polčase (prvý zápas 0:5)
Góly: 45. Božič - 30. S. De Jong, ŽK: 33. Botelho Gaúcho, 38. Božič (obaja Slovan), rozhodujú: Costas Kapitanis - Andreas Xanthou, Michael Soteriou (všetci Cypr.)

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, P. Petráš - Božič - Sylvestr, Saláta, Slovák - Halenár - Botelho Gaúcho
Ajax: Stekelenburg - Van der Wiel, Wielaert, Vertonghen, Atouba - Donald - Enoh, S. De Jong, Emanuelson - L. Suárez, Cvitanich