Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. januára 2020

Lajčákovo ministerstvo odporúča Slovákom opustiť Irak, pre krajinu platí najvyšší stupeň výstrahyMinisterstvo zahraničných vecí (MZV) odporúča Slovákom, ktorí sa nachádzajú v Iraku, aby opustili túto krajinu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca rezortu diplomacie Boris Gandel. Pre Irak platí najvyšší ...Zdieľať
irak protest 676x451 7.1.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) odporúča Slovákom, ktorí sa nachádzajú v Iraku, aby opustili túto krajinu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca rezortu diplomacie Boris Gandel. Pre Irak platí najvyšší štvrtý stupeň výstrahy, a teda odporúčanie opustiť krajinu.


„Vzhľadom na aktuálnu eskaláciu udalostí v Iraku, ako aj v kontexte celkového rastúceho napätia v blízkovýchodnom regióne, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje občanov SR, že v súvislosti s Irackou republikou je stále v platnosti stupeň cestovného odporúčania č. 4: ‚Odporúčanie opustiť krajinu'. Konzulárnu asistenciu občanom SR poskytuje, v rámci existujúcich limitovaných možností, Zastupiteľský úrad SR v Bejrúte. Honorárny konzulát SR v Erbile momentálne nie je v prevádzke," píše sa na webovej stránke MZV.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lajčákovo ministerstvo odporúča Slovákom opustiť Irak, pre krajinu platí najvyšší stupeň výstrahy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obedy pre živnostníkov sú teraz najvýhodnejšie
<< predchádzajúci článok
Vypočítajte si, kedy by ste mali odísť do dôchodku. Sociálna poisťovňa zverejnila novú kalkulačku

Lajčákovo ministerstvo odporúča Slovákom opustiť Irak, pre krajinu platí najvyšší stupeň výstrahy - diskusné fórum čitateľov