23. januára 2012

Lakers tretíkrát prehrali, nedarilo sa ani Miami

Basketbalisti Miami prehrali prvý zápas zámorskej NBA v sezóne bez lídra Dwyana Wada. V doterajšom priebehu mali pri neúčasti svojho kapitána bilanciu 6 - 0. V nedeľu Heat na domácej ...

nba NEW YORK 23. januára (WEBNOVINY) - Basketbalisti Miami prehrali prvý zápas zámorskej NBA v sezóne bez lídra Dwyana Wada.

V doterajšom priebehu mali pri neúčasti svojho kapitána bilanciu 6 - 0. V nedeľu Heat na domácej palubovke prekvapujúco nestačili na Milwaukee - 82:91. "Nemôžeme sa na nič vyhovárať. No každý musel vidieť, že nám od úvodného rozskoku chýbala energia," priznal LeBron James. Heat odohrali od utorka do soboty tri náročné súboje, v ktorých postupne zdolali San Antonio, Lakers a Philadelphiu.

Lakers sa trápia v ofenzíve. V jedenástom stretnutí v rade nastrieľali menej ako sto bodov. V nedeľu podľahli Indiane tesne 96:98 a pripísali si tretiu prehru za sebou. "Strieľame zle. Potrebujeme sa výrazne zlepšiť. Súperi sú presnejší najmä spoza trojkového oblúka. Navyše po prvej štvrtine sme im otvorili bránu a nechali ich strieľať, kedy chceli," hnevala sa hviezda Los Angeles Kobe Bryant. Hrdinom súboja bol hosťujúci center Roy Hibbert, ktorý dohral duel so zlomeným nosom a ôsmimi bodmi v záverečnej štvrtine výrazne potiahol mužstvo za víťazstvom.

Boston zvládol súboj na pôde posledného Washingtonu (100:94) aj bez dvoch hráčov základnej päťky Rajona Ronda a Raya Allena. Prvý nehral pre problémy so zápästím a druhého ešte v prvom polčase vyradilo zranenie kolena po kolízii s českým náhradníkom Wizards Janom Veselým. Celtics potiahol najmä kapitán Paul Pierce, ktorý sa zaskvel 34 bodmi a 10 asistenciami. "V ostatných dueloch sa mi veľmi nedarilo, chýbala mi zápasová prax. Už som na tom lepšie a prejavilo sa to aj na streľbe. Mojou úlohou je strieľať body," poznamenal Pierce.