Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

29. marca 2014

Lamborghini Rat Rod: Vytrhnuté zo sci-fi filmu



Lamborghini Rat Rod je prvé auto svojho druhu. Lamborghini nemá vo svojej oficiálnej ponuke vozidlo typu Rat Rod, avšak v tomto prípade urobilo výnimku.



Zdieľať
Koncept Lamborghini Rat Rod


Lamborghini Rat Rod vyzerá ako vytrhnuté zo sci-fi filmu a vložené do nášho sveta. Superšportové vozidlá Lamborghini poznáme ako dlhé, široké a nízke automobily s veľmi hlučným prejavom a nepopísateľným zážitkom z jazdy. Preto je prevedenie v štýle Rat Rod prekvapivé a samé o sebe napovedá o tom, že nebude súčasťou pevnej ponuky výrobcu.

Je to koncept, ktorý bol vytvorený na základe dokumentárneho videa zverejneného na Youtube, v ktorom sa preteká Lamborghini Avendator s jedným vozidlom typu Rat Rod. Tvorcami konceptu sú dvaja priatelia Pawel Wisniewski a Jans Slapins, ktorí ho vytvorili ako virtuálny koncept. Možno sa ho čoskoro niekto chytí a vytvorí na jeho základe skutočné vozidlo.

Koncept Lamborghini Rat Rod

Koncept nesie dizajnové znaky príznačné pre vozidlá Lamborghini, poskytuje však priestor pre štyroch pasažierov. Karosériu má vyhotovenú z ľahkých a pevných uhlíkových vlákien a využíva dispozície využívania LED osvetlenia vpredu, vzadu a aj a v interiéri.

Pod prednou kapotou by sa mal podľa tvorcov nachádzať motor typu V8 s technológiou twin-turbo kombinovaný so 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Údaje o možnej spotrebe, rýchlosti alebo výkone však tvorcovia nepremysleli, keďže nie sú mechanici, ale “iba” dizajnéri.

Keby sa automobilka Lamborghini podujala spraviť z tohto konceptu skutočný prototyp, bolo by to aj naďalej Lamborghini? Ťažko posúdiť, avšak platí aj to, že keď pre niekoľkými rokmi Porsche predstavilo svoje prvé SUV Cayenne, takisto si vyslúžilo veľa kritiky. Ani nie pre zlé vlastnosti vozidla, ale preto, že prečo sa púšťa do nových typov karosérií a kategórií automobilov.

Nateraz sa nám možno zdá, že Lamborghini určite nezapadá pod iné, než superšportové vozidlá, ale o niekoľko rokov na to možno budeme mať iný pohľad. V každom prípade, dnes Lamborghini o skutočnom Rat Rode neuvažuje.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Herec Josef Somr dostal Cenu Thálie za celoživotné dielo
<< predchádzajúci článok
Suché, mastné či lupiny? Tri tipy, ako sa zbaviť vlasových problémov

Lamborghini Rat Rod: Vytrhnuté zo sci-fi filmu - diskusné fórum čitateľov