Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

29. marca 2014

Suché, mastné či lupiny? Tri tipy, ako sa zbaviť vlasových problémovChcete mať krásne vlasy? Pamätajte na jednu vec - najväčšie bohatstvo máte vo vlastnej chladničke. Poďte sa s nami pozrieť, ako sa miešajú tie najzdravšie vlasové masky!Zdieľať
Suché, mastné či lupiny?

 
Šampóny, balzamy, ošetrujúce masky. Klasika, ktorú využívame takmer denne. Ale čo ak existujú také, s ktorými zatiaľ neprišla žiadna známa firma? Nebolo by dobré ich aspoň skúsiť? Naše staré mamy pravdepodobne len mávnu rukami a povedia, že to pre nich nie je žiadna novinka, veď sú to práve ich dokonale preverené recepty!


Oživte suché vlasy


Ak patríte medzi ženy, ktoré často používajú žehličku na vlasy či kulmu a nikdy v živote nejdú do postele bez toho, aby si nevyfénovali vlasy, môže vám hroziť riziko suchých vlasov. To však nie je problém, ak poznáte tento jednoduchý recept.

Potrebujete: jeden žĺtok, tri lyžice olivového oleja a dve lyžice mletej kávy

Ako na to? Všetko jednoducho zmiešate, nanesiete na vlasy, tie pokryjete najlepšie alobalom alebo mikroténovým vreckom a počkáte dvadsať minút. Potom vlasy umyjete. Dbajte však na to, aby ste použili vlažnú vodu, keďže vrelá by mohla spôsobiť zrazenie vajíčka na vašich vlasoch a po tom určite netúžite.


Preč s mastnotou


Ak už máte dávno po puberte, no vaše vlasy neustále vyzerajú ako keby boli týždeň neumyté, nebojte sa siahnuť po tea tree maske. Tea tree je veľmi známe tým, že je často používané do rôznych prípravkov proti mastnej pleti. Rovnako účinné však bude i pri vlasoch.

Potrebujete: tri lyžice olivového oleja, šťavu z jedného citróna a desať kvapiek tea tree olejčeka (ten je ľahko dostupný aj v slovenských lekárňach)

Ako na to? Postup je podobný ako pri prvej maske. Všetky ingrediencie treba zmiešať, naniesť na vlasy – v tomto prípade však musia byť vlhké a po dvadsiatich minútach zmyť. Efekt je priam oslňujúci!


Poraďte si s lupinami


Veľa dám, ale i pánov, má problémy s lupinami. Samozrejme, nik nechce, aby boli malé biele bodky doslova všade. Ak vám už nepomáhajú ani vychýrené šampóny či inak známe prípravky, skúste tento recept.

Potrebujete: dve lyžičky soli, jednu lyžičku olivového oleja

Ako na to? Opäť jednoducho. Stačí, ak soľ zmiešate s olejom. Vatovým tampónom alebo vatou nanesiete vodičku na pokožku hlavy a jemne ju vmasírujete. Soľ má blahodárne účinky proti lupinám, pretože pôsobí ako peeling. Taktiež odstráni odumretú kožu a olej naopak dokonale zhydratuje pokožku. Po dvadsiatich minútach sa môžete pýšiť výsledným efektom!

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lamborghini Rat Rod: Vytrhnuté zo sci-fi filmu
<< predchádzajúci článok
Bolia vás nohy? Toto môže byť dôvodom!

Suché, mastné či lupiny? Tri tipy, ako sa zbaviť vlasových problémov - diskusné fórum čitateľov