Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

LANXESS posilňuje pozíciu v e-mobilite. V Leverkusene začne vyrábať elektrolyt pre batérieVýroba elektrolytu pre spoločnosť Guangzhou Tinci Materials Technology Co. sa spustí v nemeckom Leverkusene v roku 2022 Využitie technologicky vyspelého ...Zdieľať
adobestock_412621536 676x451 7.4.2021 (Webnoviny.sk) -


  • Výroba elektrolytu pre spoločnosť Guangzhou Tinci Materials Technology Co. sa spustí v nemeckom Leverkusene v roku 2022

  • Využitie technologicky vyspelého závodu dcérskej spoločnosti LANXESS Saltigo

  • Lítium-iónové batérie sú určené pre oblasť elektromobility


  •  

Nemecký LANXESS, jeden z popredných svetových výrobcov špeciálnej chémie, vstupuje do oblasti vývoja lítium-iónových batérií pre segment elektromobility. Od roku 2022 bude spolupráci s popredným svetovým výrobcom  – čínskou spoločnosťou Guangzhou Tinci Materials Technology Co. (Tinci) – vyrábať elektrolyt pre lítium-iónové batérie.

Elektrolyt stojí za transportom iónov lítia v batériovom článku. Preto je kľúčovou zložkou lítium-iónových batérií. Vysoko výkonný elektrolyt vyrábaný v Leverkusene umožní spoločnosti Tinci stať sa veľkým dodávateľom pre výrobcov batériových článkov v Európe.

Pre výrobu elektrolytu bude LANXESS využívať technologicky vyspelú továreň svojej dcérskej spoločnosti Saltigo. V tomto závode je možné vyvíjať elektrolyty v súlade s najvyššími požiadavkami na kvalitu. Spoločnosť Saltigo prináša do partnerstva s Tinci svoje rozsiahle znalosti z oblasti chémie a zároveň ich bude v rámci výroby elektrolytu ďalej rozširovať.

"Rozmach elektromobility sa zrýchľuje. V Európe sa v súčasnej dobe stavia celý rad  nových závodov na výrobu batériových článkov. Tento rýchlo rastúci  trh ponúka spoločnosti LANXESS veľké príležitosti, a to najmä z chemickej stránky vývoja batérií. Už dnes vyvíjame rad surovín pre výrobu batérií. Spolupráca s Tinci je ďalším krokom pri presadzovaní sa na tomto trhu," podotýka Anno Borkowsky, člen predstavenstva spoločnosti LANXESS.

Tinci je jedným z popredných svetových výrobcov vodivých solí a elektrolytu. V súčasnej dobe prevádzkuje tri výrobné závody na prípravu elektrolytov v Číne a ďalšie tri sú vo výstavbe.
 

Široké portfólio riešení pre batériové technológie


LANXESS už teraz vyrába rad chemikálií a materiálov, ktoré sú dôležité pri výrobe batériových článkov. Je jedným z popredných európskych výrobcov chemikálií s kyselinou fluorovodíkovou a fosforom. Oba materiály sú kľúčovými surovinami na výrobu vysoko čistej vodivej soli hexafluorfosforečnanu lítneho (LiPF6). V USA skupina tiež pracuje na komerčnej extrakcii lítia pre batériové použitie, čo je dôležitá surovina pre výrobu katódových materiálov a vodivých solí. Lítium sa má ekologicky extrahovať zo soľanky používanej pri extrakcii brómu v závode LANXESS v meste El Dorado, Arkansas, USA.

LANXESS vidí v e-mobilite veľký potenciál


Spoločnosť LANXESS vidí hlavné príležitosti rastu na trhu elektromobility. V roku 2020 preto založila iniciatívu pre e-mobilitu a obehové hospodárstvo. "S touto iniciatívou spájame významná budúce témy, kde vidíme strategický potenciál pre LANXESS. Naším cieľom je vyvinúť udržateľné obchodné modely vytvárajúce hodnotu založenú na novej mobilite a obehovej ekonomike. Spolupráca s Tinci je v tomto ohľade sľubným projektom," uviedol Philipp Junge, vedúci iniciatívy LANXESS.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii


Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2019 dosiahol obrat 6,8 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 14 400 zamestnancov v 33 krajinách. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme sa nachádza na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - LANXESS posilňuje pozíciu v e-mobilite. V Leverkusene začne vyrábať elektrolyt pre batérie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Banskobystrický kraj zriadil očkovací autobus, zrýchliť by mal vakcináciu seniorov
<< predchádzajúci článok
Z idúceho auta vypadlo iba dvojročné dieťa, do nemocnice ho s poraneniami prevážal vrtuľník (foto)

LANXESS posilňuje pozíciu v e-mobilite. V Leverkusene začne vyrábať elektrolyt pre batérie - diskusné fórum čitateľov