Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. marca 2023

Ledecký vyzval Krajniaka na podporu zamestnanosti v najmenej rozvinutých okresoch a znižovanie aktivačných prác (video)Predseda Výboru Národnej rady SR pre sociálne veci Vladimír Ledecký (SaS) vyzval dočasne ...Zdieľať
snimka obrazovky 2023 03 16 155141 676x374 16.3.2023 (SITA.sk) - Predseda Výboru Národnej rady SR pre sociálne veci Vladimír Ledecký (SaS) vyzval dočasne povereného ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina), aby vláda a jeho rezort aktívne podporovali zamestnanosť v najmenej rozvinutých okresoch. Ako ďalej uviedol na štvrtkovej tlačovej besede, nové zákony, ktoré sa v rámci tejto oblasti prijali, by sa mali veľmi citlivo uplatňovať v praxi.

Aktivačné práce


Najväčší problém, ktorému sme sa venovali, boli aktivačné práce. Niekedy boli obligatórne, to znamená, že keď starosta požiadal o istý počet ľudí, toľko aj dostal. Teraz sme to zmenili tak, že o tom rozhodne ministerstvo, aby to bolo efektívne. Určite sa nemajú aktivačné práce zrušiť," tvrdí Ledecký.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Dodal, že na aktivačné práce boli naviazané sociálne dávky, ktoré keď zrušia, tak sa ľudia, ktorí ich poberajú, dostanú do existenčných problémov.

Klasické pracovné miesta


Som presvedčený, že veľmi citlivo treba znižovať počet aktivačných prác a hlavne tam, kde to nebolo efektívne alebo kde sa to znižovalo, a vyvažovať to klasickými pracovnými miestami, aby ľudia mali prácu," vysvetlil predseda výboru pre sociálne veci.


Zdroj: SITA.sk - Ledecký vyzval Krajniaka na podporu zamestnanosti v najmenej rozvinutých okresoch a znižovanie aktivačných prác (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Generálna prokuratúra si neplní svoju funkciu, uviedla Kolíková (video)
<< predchádzajúci článok
Frustrácia zamestnancov z nesprávnych investícií do technológií