Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. júla 2021

Lesné požiare sužujú južnú časť Turecka, vyžiadali si už šesť obetí na ľudských životochPočet obetí lesných požiarov, ktoré sužujú juh Turecka, sa v sobotu vyšplhal na šesť. Informovalo o tom turecké ministerstvo zdravotníctva. Najnovšími obeťami sú dvaja lesní robotníci. Požiare sa ...Zdieľať
turkey_wildfire_32291 d3f704f4673d4e37a1e6118fca81d690 676x451 31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Počet obetí lesných požiarov, ktoré sužujú juh Turecka, sa v sobotu vyšplhal na šesť. Informovalo o tom turecké ministerstvo zdravotníctva. Najnovšími obeťami sú dvaja lesní robotníci. Požiare sa šíria od stredy.


Zhoreli veľké lesné plochy, oheň zasahuje aj obývané lokality vrátane turistických rezortov a núti ľudí k evakuácii. Turecké ministerstvo pôdohospodárstva uviedlo, že 88 z 98 evidovaných požiarov sa podarilo dostať pod kontrolu.

Päť životov si doteraz vyžiadal požiar, ktorý vypukol v stredomorskom meste meste Manavgat v turistami obľúbenej provincii Antalya. Jeden človek zahynul v letovisku Marmaris, ktoré sa nachádza na pobreží Egejského mora.

Lesné požiare sú v oblastiach Turecka pri Stredozemnom a Egejskom mori počas suchého leta bežné, niektoré však úrady pripisujú aj podpaľačom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lesné požiare sužujú južnú časť Turecka, vyžiadali si už šesť obetí na ľudských životoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Reforma verejnej správy pripravovaná v časovom strese bude podľa Viskupiča nekvalitná
<< predchádzajúci článok
Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy

Lesné požiare sužujú južnú časť Turecka, vyžiadali si už šesť obetí na ľudských životoch - diskusné fórum čitateľov