Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. júla 2021

Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasyVo Francúzsku sa v sobotu opäť demonštruje proti pandemickým opatreniam vlády. V hlavnom meste Paríž sa podobne ako predchádzajúce dva víkendy o bezpečnosť stará asi 3-tisíc policajtov. V ...Zdieľať
virus_outbreak_france_80541 977fa4a8fd86484e893b45766234f83f 676x475 31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Vo Francúzsku sa v sobotu opäť demonštruje proti pandemickým opatreniam vlády. V hlavnom meste Paríž sa podobne ako predchádzajúce dva víkendy o bezpečnosť stará asi 3-tisíc policajtov.


V samotnej metropole sa konajú štyri rôzne zhromaždenia. Demonštrácie zvolávali aj v ďalších francúzskych mestách.

Zdravotníci sa musia povinne očkovať


Odporcovia vlády sa zameriavajú na zákon, ktorý vyžaduje predkladanie takzvaného covid pasu vo väčšine interiérov a povinné očkovanie zdravotníckych pracovníkov.

Francúzsky parlament legislatívu schválil v pondelok. Ľuďom prikazuje predložiť pri vstupe do všetkých reštaurácií, vlakov, lietadiel a vybraných verejných zariadení certifikát o zdravotnom stave.

Ten musí obsahovať informáciu, či je jeho nositeľ plne zaočkovaný, mal nedávno negatívny test na koronavírus alebo sa zotavil z ochorenia COVID-19.

Vyše dvadsaťtisíc infekcií denne


Pravidlá nadobúdajú účinnosť k 9. augustu. V závislosti od epidemickej situácie môžu platiť do 15. novembra.

Vo Francúzsku v dôsledku nákazy koronavírusom zomrelo takmer 112 tisíc ľudí. Úrady evidujú zhruba 24-tisíc nových infekcií denne, pričom začiatkom mesiaca ich bolo len niekoľko tisíc.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lesné požiare sužujú južnú časť Turecka, vyžiadali si už šesť obetí na ľudských životoch
<< predchádzajúci článok
Trump mal naliehať na ministerstvo spravodlivosti, aby vlaňajšie voľby vyhlásilo za skorumpované

Vo Francúzsku sa opäť protestuje proti pandemickým opatreniam, na muške sú aj covid pasy - diskusné fórum čitateľov