Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

31. júla 2021

Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážokSlovenská reprezentantka v atletike Emma Zapletalová sa na olympijských hrách v Tokiu prebojovala na 400 m prekážok do semifinále. Zverenka Petra Žňavu v ŠK ŠOG Nitra v sobotňajšom piatom rozbehu ...Zdieľať
majsterka europy 676x507 31.7.2021  - Slovenská reprezentantka v atletike Emma Zapletalová sa na olympijských hrách v Tokiu prebojovala na 400 m prekážok do semifinále.


Zverenka Petra Žňavu v ŠK ŠOG Nitra v sobotňajšom piatom rozbehu skončila časom 55,00 s šiesta a priamo postupovali len štyri najlepšie, no prienik do semifinále si zaistili mimoriadne kvalitným časom.

Podľa Slovenského atletického zväzu (SAZ) je to druhý najlepší výkon v kariére 21-ročnej rodáčky z Nitry. V rozbehoch najkvalitnejší výkon zabehla Američanka Dalilah Muhammadová (53,97) zo Zapletalovej rozbehu.

"Úplne som pokazila ôsmu a deviatu prekážku, musela som sa ako keby znovu rozbehnúť. Úprimne, nedúfala som už v postup, v cieli som si myslela, že sa pre mňa olympiáda skončila. O to väčšia bola moja radosť, keď som sa v novinárskej mixzóne dozvedala, že som v semifinále,“ povedal po rozbehu olympijská debutantka Emma Zapletalová, cituje ju SAZ na svojom oficiálnom facebooku.

Zapletalová v pondelok 2. augusta o 13.45 h SELČ v druhom z troch semifinále a predstaví sa v najbližšej druhej dráhe. V roku 2021 zo semifinálových súperiek Slovenky (54,28 s) dosiahli lepší čas len Američanka Sydney McLaughlinová (51,90) a Ukrajinka Anna Ryžikovová (52,96). Do finále sa z každého semifinále kvalifikujú prvé dve atlétky priamo a dve športovkyne na základe dosiahnutého času.


Zdroj: Webnoviny.sk - Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Schmiedlová mieri do finále WTA Belehrad, v semifinále zdolala krajanku Šramkovú
<< predchádzajúci článok
Letná olympiáda v Tokiu (mix trap): Rehák Štefečeková s Vargom bojovali o bronz, duo Špotáková a Kovačócy skončilo ôsme

Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok - diskusné fórum čitateľov