Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

31. júla 2021

Letná olympiáda v Tokiu (mix trap): Rehák Štefečeková s Vargom bojovali o bronz, duo Špotáková a Kovačócy skončilo ôsmeSlovensko na olympijských hrách v japonskom Tokiu v sobotu nezískalo tretiu medailu, po zlate a striebre neprišiel bronz. Blízko k nemu mali reprezentanti v streľbe Zuzana Rehák Štefečeková a Erik Varga, ktorí ...Zdieľať
tokyo_olympics_shooting_87434 10b6b9348a674398821e109b9b168827 676x451 31.7.2021  - Slovensko na olympijských hrách v japonskom Tokiu v sobotu nezískalo tretiu medailu, po zlate a striebre neprišiel bronz. Blízko k nemu mali reprezentanti v streľbe Zuzana Rehák Štefečeková a Erik Varga, ktorí v mix trape bojovali o konečné tretie miesto, no nevyšiel im rozstrel. Slováci obsadili štvrtú priečku.


V kvalifikácii obsadili Rehák Štefečeková s Vargom tretiu pozíciu, rovnako ako americkí súperi Madellyn Ann Bernauová s Brianom Burrowsom dosiahli výkon 146 zostrelených terčov a uspeli v rozstrele, spolu sa kvalifikovali do duelu o bronz.

V súboji o medailu viedli v prvej polovici Američania, no zaváhania Bernauovej pri troch zo štyroch rán pri 12. - 15. pokuse zariadili náskok pre Slovákov. O ten však prišli v úplnom závere a Bernauová mala pri 25. výstrele rozhodnúť, minula však a na rad prišiel rozstrel. V ňom sa pomýlila Zuzana Rehák Štefečeková vo svojom druhom pokuse a jej súperka vzápätí nezaváhala.

Zuzana Rehák Štefečeková v kvalifikácii zo 75 asfaltových holubov minula len jeden, Erik Varga urobil tri chyby. V súboji o bronz Rehák Štefečeková z 25 asfaltových holubov ich minula až šesť, Varga len dva.

"Boli sme veľmi blízko. Som spokojný s našou robotou. Odviedli sme skvelú robotu. Keď to bolo potrebné, tak ťahala Zuzka, platilo to aj naopak. Chýbal nám kúsok šťastia," povedal Erik Varga po neúspešnom súboji o bronz do mikrofónu RTVS.

Druhé slovenské duo Jana Špotáková, Marián Kovačócy obsadilo v kvalifikácii konečnú 8. pozíciu nástrelom 144 terčov. Slovensko na OH 2020 v Tokiu doteraz získalo zlato zásluhou Zuzana Rehák Štefečeková v trape žien a striebro vo vodnom slalome ho vypádloval kajakár Jakub Grigar.


Zdroj: Webnoviny.sk - Letná olympiáda v Tokiu (mix trap): Rehák Štefečeková s Vargom bojovali o bronz, duo Špotáková a Kovačócy skončilo ôsme © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok
<< predchádzajúci článok
Diskvalifikovaní Nigérijčania protestovali v uliciach Tokia, dve inštitúcie obvinili z nedbanlivosti

Letná olympiáda v Tokiu (mix trap): Rehák Štefečeková s Vargom bojovali o bronz, duo Špotáková a Kovačócy skončilo ôsme - diskusné fórum čitateľov