Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. januára 2024

Libanonský Hizballáh ostreľoval sever Izraela, reagoval na zabitie popredného predstaviteľa HamasuLibanonská militantná organizácia Hizballáh v sobotu ostreľovala severný Izrael. Varovala pritom, že to je počiatočná reakcia na zabitie popredného predstaviteľa ...Zdieľať
lebanon_israel_palestinians_60338 676x451 6.1.2024 (SITA.sk) - Libanonská militantná organizácia Hizballáh v sobotu ostreľovala severný Izrael. Varovala pritom, že to je počiatočná reakcia na zabitie popredného predstaviteľa palestínskeho militantného hnutia Hamas, ktorého je spojencom.


Hizballáh uviedol, že smerom k leteckej pozorovacej základni na hore Meron vystrelil 62 rakiet, pričom hlásil priame zásahy. Rakety podľa neho zasiahli aj dve vojenské stanovištia pri hranici.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Izraelská armáda sa vyjadrila, že k Meronu bolo vystrelených zhruba 40 rakiet a cieľom bola základňa. O tom, že by ju zasiahli sa nevyjadrila.

Na ostreľovanie izraelské sily reagovali paľbou a zasiahli bunku Hizballáhu, ktorá vystrelila dané rakety.

Líder Hizballáhu Hasan Nasralláh v piatok vyhlásil, že sa musia pomstiť za smrť Sáliha Arúrího - zástupcu politického vodcu Hamasu - v Bejrúte, lebo inak celý Libanon bude zraniteľný voči izraelskému útoku.


Zdroj: SITA.sk - Libanonský Hizballáh ostreľoval sever Izraela, reagoval na zabitie popredného predstaviteľa Hamasu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Severná Kórea mala opäť delostrelecké cvičenie pri spornej námornej hranici s Južnou Kóreou
<< predchádzajúci článok
V rámci Potuliek mestom Košice mali návštevníci možnosť vstúpiť do priestorov Jakabovho paláca (video+foto)