Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júla 2019

Líbya zadržala čln s 53 africkými migrantmiIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Káhira 14. júla (TASR) - Líbyjská pobrežná stráž zadržala v sobotu gumený čln, na ktorom sa plavilo 53 afrických migrantov smerujúcich do Európy. Informovala o tom agentúra AP.


Podľa hovorcu pobrežnej stráže Ajúba Kassíma čln zastavili v blízkosti západolíbyjského mesta Sabráta, ktoré leží asi 70 kilometrov od metropoly Tripolis.

Medzi zadržanými migrantmi je aj desať žien a jedno dieťa. Podľa Kassíma poskytli všetkým zaisteným humanitárnu a zdravotnícku pomoc a potom ich previezli do utečeneckého tábora v meste Záwíja.

Západná časť Líbye a najmä prístav Sabráta sa považuje za hlavný východiskový bod pre prevažne afrických migrantov, ktorí sa na vratkých člnoch vydávajú na nebezpečnú cestu do Európy.

Líbyjské úrady s finančnou podporou krajín EÚ v posledných rokoch zintenzívnili snahy o obmedzenie prúdu migrantov smerujúcich do Európy. Tieto financie idú najmä do posilnenia líbyjskej pobrežnej stráže, zabezpečenia južnej hranice Líbye a zlepšenia zlých podmienok migrantov v záchytných strediskách v krajine.

Toto úsilie však komplikuje politický a bezpečnostný chaos, v ktorom sa Líbya nachádza od pádu dlhoročného vodcu Muammara Kaddáfího v roku 2011.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V New Yorku došlo k rozsiahlemu výpadku elektriny
<< predchádzajúci článok
Hasiči na juhu Talianska bojujú s požiarmi, hlásili aj jednu obeť

Líbya zadržala čln s 53 africkými migrantmi - diskusné fórum čitateľov