Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2020

Líder bosnianskych Srbov by najradšej zrušil Bosnu a Hercegovinu ako krajinuLíder Republiky srbskej, jednej z dvoch hlavných častí Bosny a Hercegoviny, chce Bosnu a Hercegovinu ako krajinu zrušiť. Milorad Dodik o tom hovoril už viackrát v minulosti, a k výzvam na rozpustenie krajiny sa ...Zdieľať
balkans_russia_surge_91279 a895c5992ee6412d8e2393f10866e7fc 676x486 20.2.2020 (Webnoviny.sk) - Líder Republiky srbskej, jednej z dvoch hlavných častí Bosny a Hercegoviny, chce Bosnu a Hercegovinu ako krajinu zrušiť. Milorad Dodik o tom hovoril už viackrát v minulosti, a k výzvam na rozpustenie krajiny sa vrátil aj vo štvrtok. Po rokovaní bosnianskosrbského vedenia na predmestí Sarajeva Dodik vyhlásil, že kríza v Bosne "sa skončí až vtedy, keď skončí Bosna".


Hlavným zdrojom aktuálneho napätia v krajine, ktorá sa skladá z Republiky srbskej, moslimsko-chorvátskej Federácie Bosny a Hercegoviny a malého spoločne spravovaného územia Distrikt Brčko, je nedávne rozhodnutie Ústavného súdu o vlastníctve pôdy.

Bosniansky Ústavný súd začiatkom februára rozhodol, že pôda na území Republiky srbskej, ktorá nemá známeho vlastníka, patrí do správy centrálnej vlády Bosny a Hercegoviny, a nie vedeniu Republiky srbskej.

"Zbohom Bosna, vitaj odchod," reagoval na to impulzívne Dodik, zatiaľ čo poslanci bosnianskosrbského parlamentu dali bosnianskemu Ústavnému súdu 60-dňové ultimátum na to, aby svoje rozhodnutie odvolal.Zdroj: Webnoviny.sk - Líder bosnianskych Srbov by najradšej zrušil Bosnu a Hercegovinu ako krajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladá vodička sa na Volkswagene hnala cez obec Jasenica viac než stovkou, stálo ju to 400 eur
<< predchádzajúci článok
Ukončili verejnú zbierku pre obyvateľov bytovky v Prešove, peniaze prišli aj zo zahraničia

Líder bosnianskych Srbov by najradšej zrušil Bosnu a Hercegovinu ako krajinu - diskusné fórum čitateľov