23. novembra 2005

Líder vyfasoval v Žiline

Dvadsiate siedme kolo hokejovej Extraligy

Hokejová ST Extraliga pokračovala včera stretnutiami kompletného 27. kola.
V šlágri kola sa pod Tatrami podarilo Popradu zastaviť rozbehnutý Slovan a zvíťaziť 3:1. O výhru Tatravagónky sa postaral hetrikom Jasovský. Za belasých mieril presne iba Macho, keď v druhej tretine po Pašekovej prihrávke vyrovnal. Priebežný líder súťaže spod Zobora poriadne zakopol v Žiline, keď po nepresvedčivom výkone prehral 0:5. Hosťom sa nedarila kombinácia, chýbal im dôraz a tri body si zaslúžene pripísali domáci hokejisti MsHK. Popradu sa tak opäť podarilo bodovo dobehnúť Nitru a horší je už iba o skóre. V Košiciach dokázali východniari v zápase s Trenčínom vyhrať zápas v priebehu ôsmich minút poslednej tretiny. Domáci dlho ťahali za kratší koniec a po Zlochovom góle z prvej tretiny prehrávali až do 48. min 1:0. Potom sa však presadil Hvila s Lipianskym a Bartoš spečatil dokonalý obrat svojho tímu. Poslednému Martinu sa opäť nepodarilo zvíťaziť a herná kríza v tíme pretrváva. Tentoraz Stredoslováci nestačili na Skalicu, ktorej podľahli 2:4. Jediné predĺženie videli diváci na Liptove, kde si po remíze 3:3 Mikuláš podelil body so Zvolenom.

(1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 17., 42. a 52. Jasovský - 28. Macho. Rozhodovali: Ország - Halecký, Miľovčík, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,
striedania: bez zmien, 2 521 divákov.
POPRAD: Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobeľ, Mi. Segľa, Bambúch, Fabián, Gurčík - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, Faith, Žemlička - Zavacký, Piatak, Mar. Segľa.
SLOVAN: Barta - Pavlas, Jendek, Hecl, Ďurák, K. Sloboda, Kudělka - Kuľha, Hujsa, Sýkora - Pašek, Jánoš, Macho - Chlubna, Klouda, Němčický.

žilina 5:0 Nitra
(3:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. a 58. Jabrocký, 9. a 13. Gron, 23. Droppa. Rozhodovali: Baluška - Horínek, Pavlovič, vylúčení: 7:5, navyše Krajčí 10 min za zloženie rukavíc - Švárny 10 min za zloženie rukavíc, Kmeč 5+DKZ za údery do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: od 2. min bez zraneného Verčíka - 13. Račko za Firkta, 1 784 divákov.
Žilina: Lipovský - Senko, Dlouhý, Kusovský, Ficenc, Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Král, Hreus, Gron - Kokavec, Rehák, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajči - Miklík, Melicherčík, Verčík.
Nitra: Fikrt - J. Kováčik, B. Majeský, Milo, Hruška, Vlk, Švárny, Strapko, Petrina -
S. Saliji, T. Chrenko, Kmeť - Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, Štefanka, Musil - Pupák, Podstavek, Čacho.

Košice 3:1 Trenčín
(0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 48. Hvila (Šimurda), 50. Lipiansky (Horáček), 56. P. Bartoš (Kledrowetz) - 12. Zlocha (Rimmel, Liška), vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Kútny (Trenčín) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Galamboš, Tvrdoň, 1 800 divákov.
KOŠICE: J. Laco - Kledrowetz, M. Varga, Horáček, Frühauf, Podhradský, Bodnár - Dravecký, Kmiť, Bartoš - Lažo, Lipiansky, Vostřák - M. Lukáč, Sabol, Šimurda - Jenčík, T. Marcinko, M. Slovák.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, Mikuš, D. Mocek, Juraj Liška, Hriňa, Rimmel - T. Melichárek, Tomáš Micka, Kóňa - V. Nemec, Poljaček, Kútny - Sivák, Lezo, Zlocha - V. Baláž, Sikorčin, Šafarik.

L. mikuláš 3:3 p.p. Zvolen
(2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Góly: 2. Šebo, 8. Opatovský, 60. Kriška - 31. Hanzal, 39. Cibuľa, 47. Čierny. Rozhodovali: J. Marušin - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 3:6, navyše: Weissmann a Čierny (obaja Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedania: bez zmien, 1 026 divákov.
L. MIKULÁŠ: Falter - Lištiak, M. Školiak, Fatyka, M. Droppa, Šterbák, Rúfus - J. Polák, Trochta, Šebo - Kopecký, Mravec, Opatovský - Ri. Huna, Ro. Huna, Kriška - Kövér, Pohanka, Tarageľ.
ZVOLEN: Šimonovič - Velebný, Babka, Štork, Štibran, Škuta, Priechodský, Kubaliak - Čierny, Šechný, Weissmann - Cibuľa, Turek, Paciga - Škvaridlo, Gašpar, Hanzal - Lipták, Jurík, Hanes.

Martin 2:4 Skalica
(0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 23. Chromý, 59. Cebák - 22. Mikúš, 43. Křetinský, 51. Jarolín, 60. Hartmann. Rozhodovali: D. Konc - R. Bednár, Kubuš, vylúčení: 4:7, navyše: Zajac a Líška (obaja Skalica) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedania: bez zmien, 2 000 divákov.
MARTIN: Rovnianek - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Stolárik, Chromý - Török, Beran, Koložváry - Jaško, Bulík, Važan - Zetík, M. Chrenko, G. Saliji - Šimo, Kuric, Holečko.
SKALICA: Tuček - M. Ivičič, Křetinský, Benák, Klement, Zajac, Dostál, Komárek, Flamík - R. Školiak, Jarolín, Hartmann - Mikúš, Vala, Liščák - Grill, R. Sýkora, Líška - Krumpál, Hrnčirík, Malík.

23. kolo:
Banská Bystrica - Senica 6:2 (3:0, 2:2, 1:0), Prievidza - Humenné 4:3 (0:1, 2:1, 2:1), Trebišov - Topoľčany 0:5 (0:1, 0:2, 0:2), Piešťany - Levice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), Prešov - Považská Bystrica 3:1 (1:0, 0:1, 2:0), Trnava - Spišská Nová Ves 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

hlasy trénerov

Ján Selvek, Košice: „Po posledných prehrách so Skalicou a vo Zvolene sme chceli už doma zvíťaziť. V poslednej tretine sme za krátky čas obrátili skóre a sme radi, že sme vyhrali."
Milan Hovorka, Trenčín: „Košičania bojovali až do konca, vyšli im rýchle protiútoky, a preto sme prehrali.“
Marián Brúsil, asistent Martina: „Hoci sme zápas začali slušne, mali sme aj šance, neskôr sa nám prestalo dariť a koncepcia našej hry sa tým narušila.“
Pavel Pazourek, Skalica: „Mali sme slabší štart do zápasu, ale postupne sme sa dostali do tempa. Víťazstvo je zaslúžené."
Ján Faith, L. Mikuláš: „Sme radi, že sme získali aspoň bod, hoci v predĺženi sme mohli dať rozhodujúci gól.“
Peter Mikula, Zvolen: „Hrali sme nekoncentrovane a keď sme otočili výsledok, inkasovali sme v posledných sekundách.“
Ladislav Svozil, Poprad: „Po našej úvodnej tretine patrila ďalšia Slovanu a sme radi, že Jasovského tretí gól rozhodol.“
Josef Augusta, Slovan: „Aj naším pričinením sa hral dobrý hokej. Domáci majú skúsené mužstvo a využili nielen svoje prostredie, ale aj naše chyby.“
Ján Šterbák, Žilina: „Prvá tretina rozhodla o zápase. Dobrým pohybom a troma gólmi sme zaskočili súpera.“
Antonín Stavjaňa, Nitra: „Žilina začala veľmi dobre, za nástup v prvej tretine si zaslúžila víťazstvo.“