24hod.sk    Šport    NHL

23. novembra 2005

Budaj nestačil na Amonteho

V nočných zápasoch NHL sa presadila iba dvojica Slovákov v drese Colorada. Výsledky NHL

Ich tím síce prehral s Calgary 2:3, ale až po nájazdových rozstreloch, takže brankár Peter Budaj vychytal remízový bod a po 65 minútach mal na konte 32 úspešných zákrokov. Útočník Marek Svatoš asistoval pri prvom góle Colorada. Súboj tabuľkových susedov zo Severozápadnej divízie vyznel lepšie pre kanadských hostí, ktorí však po premárnení dvojgólového vedenia museli o svoj triumf bojovať až v rozstrele. Jednou z ústredných postáv večera bol slovenský brankár domácich lavín Peter Budaj, ktorý pri strate formy tímovej jednotky Švajčiara Davida Aebischera dostal opäť príležitosť presvedčiť kouča Joela Quennevilla o svojich kvalitách. V dueli pochytal celkovo 32 striel a po mizernej úvodnej tretine nasmeroval svoj tím do predĺženia a následných nájazdov už po tretí raz v sezóne. V nich síce poľahky vychytal kapitána Flames Jaromea Iginlu, nad jeho sily však už bol Tony Amonte. Po posledných troch vystúpeniach vládne s výkonmi banskobystrického rodáka maximálna spokojnosť. „Nič nemením zo svojho štýlu. Robím všetko rovnako, stále tvrdo trénujem a vždy, keď dostanem šancu v bránke, chcem sa jej chytiť. Zatiaľ sa mi darí, dúfam, že tréner mi dá aj naďalej dôveru,“ povedal slovenský brankár. Krízou zmietaní žraloci zo San Jose si vylámali zuby na olejároch z Edmontonu, ktorým podľahli po samostatných nájazdoch tesne 1:2. Sharks tak ťahali za kratší koniec už v šiestom dueli za sebou, čím vzkriesili svoju rovnako dlhú dosiaľ najhoršiu čiernu sériu prehier z prelomu decembra 1995 a januára roku 1996.

Colorado - Calgary 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1), góly: 34. Turgeon (SVATOŠ), 50. Blake - 6. Ritchie, 13. MacDonald, 71. Amonte (rozhodujúci sam. nájazd). Brankári: BUDAJ - Sauve. Edmonton - San Jose 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0), góly: 40. Reasoner, 71. Smyth (rozhodujúci sam. nájazd) - 27. Marleau.  Detroit - Nashville - zápas prerušili v prvej tretine pre kolaps obrancu Detroitu Fischera. Dohrávať sa bude v náhradnom termíne.

4. Colorado 21 11 7 3 81:68 25
5. Minnesota 20 9 9 2 54:47 20