Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. marca 2020

Lídri G20 budú rokovať cez internet, tajomník OSN vyzýva na prijatie vojnového plánuLídrov najsilnejších ekonomík sveta čaká vo štvrtok virtuálna konferencia, počas ktorej by sa mali pokúsiť dohodnúť na spoločnom postupe v súvislosti s rýchlym šírením novéhoZdieľať
virus_outbreak_germany_25630 c924fc7bb6d74fb79a0ce912457fd819 676x451 26.3.2020 (Webnoviny.sk) - Lídrov najsilnejších ekonomík sveta čaká vo štvrtok virtuálna konferencia, počas ktorej by sa mali pokúsiť dohodnúť na spoločnom postupe v súvislosti s rýchlym šírením nového koronavírusu, v dôsledku ktorého krachujú firmy a viac ako štvrtina obyvateľstva sveta je v domácej izolácii.

Viac o téme: Koronavírus


Konferencii krajín G20 bude predsedať saudský kráľ Salmán. Kráľovstvo, ktoré má v tomto roku na starosti predsedníctvo G20, podujatie zorganizovalo s cieľom pomôcť globálnym snahám v boji proti pandémii a jej ekonomickým následkom, keď ľudia v dôsledku bezpečnostných opatrení prichádzajú o príjmy.

Voči bohatým krajinám rastie kritika


Konferencia sa koná v čase rastúcej kritiky, že najbohatšie krajiny sveta nepodnikli spoločné kroky na boj proti vírusu ani ekonomickému dopadu na ľudí.

Medzi predstaviteľmi, ktorí sa zúčastnia na konferencii, nebudú chýbať čínsky prezident Si Ťin-pching, ruský prezident Vladimir Putin, ale tiež lídri Svetovej zdravotníckej organizácie, Organizácie Spojených národov, Svetovej banky, Medzinárodného menového fondu alebo Medzinárodnej organizácie práce.

Zapoja sa aj zástupcovia Španielska, Jordánska, Singapuru, Švajčiarska a tiež regionálnych združení krajín, ako sú Africká únia, Združenie národov juhovýchodnej Ázie či Rada pre spoluprácu arabských štátov v Perzskom zálive.

Ekonomické stimuly rátajú v biliónoch dolárov


Generálny tajomník OSN António Guterres vyzval lídrov G20, aby prijali "vojnový" plán, vrátane balíčka stimulov "v biliónoch dolárov" pre podnikateľov, pracovníkov a domácnosti v rozvojových krajinách bojujúcich s pandémiou.

Novým koronavírusom sa na celom svete nakazilo už vyše 472-tisíc ľudí. Zomrelo naň vyše 21 300 osôb a viac ako 114-tisíc sa uzdravilo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri G20 budú rokovať cez internet, tajomník OSN vyzýva na prijatie vojnového plánu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia žiada vodičov, aby umožňovali prejazd vozidlám so živými zvieratami a potravinami
<< predchádzajúci článok
Ani núdzový stav pre koronavírus nedáva mandát na zásah do ľudských práv, tvrdí SNSĽP

Lídri G20 budú rokovať cez internet, tajomník OSN vyzýva na prijatie vojnového plánu - diskusné fórum čitateľov