Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2020

Lídri koaličných strán rokovali pri Kollárovi v nemocnici, aj keď sú návštevy zakázanéVäčšina ministrov o stretnutí koaličnej rady v nemocnici pri predsedovi parlamentu a lídrovi vládneho hnutia Sme rodinaZdieľať
boris 676x497 25.11.2020  - Väčšina ministrov o stretnutí koaličnej rady v nemocnici pri predsedovi parlamentu a lídrovi vládneho hnutia Sme rodina Borisovi Kollárovi nevedela. Médiá pred zasadnutím vlády informovali, že lídri koaličných strán sa stretli v nemocnici v čase, keď sú zakázané návštevy.

Milanová by tiež porušila pravidláPodľa ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) neleží Kollár v nemocnici v lôžkovej časti a má k sebe samostatný vstup.

Dodal, že predseda parlamentu má pobyt v nemocnici zabezpečený tak, že môže pracovať a prijímať návštevy. Jeho slová potvrdil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Aj podľa jeho informácií má Kollár samostatný režim a vstup. Dodal, že pri stretnutí mali byť dodržané všetky pravidlá v rámci bezpečnosti a ochrany zdravia.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO) podotkol, že nepozná podrobnosti tohto stretnutia. Ak by sa sám mal stretnúť s koaličným partnerom v nemocnici, spoľahol by sa na slovo špecialistov a lekárov a na ich odporúčania.

Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) o stretnutí nevedela. „Ja to vyhodnocujem ako člen vlády. Niektoré veci sú tak dôležité, že možno je nutné prekročiť tie pravidlá, ktoré sú, lebo tak to skrátka vyjde,“ uviedla na otázku, či by šla rokovať do nemocnice podobne, ako to urobili lídri vládnych strán.

Krajčí sa bude rozprávať s Matovičom


Nevedel o tom ani minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Pred rokovaním vlády priblížil, že sa o tejto udalosti musí porozprávať s predsedom vlády a lídrom hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igorom Matovičom.

Ak by on musel diskutovať s niekým, kto je v nemocnici, hľadal by nejaké iné riešenia a predpokladá, že by to mohlo byť online stretnutie.

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (Sme rodina) ozrejmil, že na stretnutí koaličnej rady nebol a ani nemá túto informáciu. Predpokladá však, že stretnutie muselo byť nevyhnutné, ak sa uskutočnilo v nemocnici. On by však diskusiu s partnerom, ktorý je pripútaný na lôžko v nemocnici, zvážil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri koaličných strán rokovali pri Kollárovi v nemocnici, aj keď sú návštevy zakázané © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maximálna materská presiahne 1 650 eur a zvýšia sa aj sumy nemocenských dávok
<< predchádzajúci článok
Dve sýpky spustili Black Friday so zľavou 15 % na vybrané byty

Lídri koaličných strán rokovali pri Kollárovi v nemocnici, aj keď sú návštevy zakázané - diskusné fórum čitateľov