14. decembra 2023

Liga majstrov: PSG so Škriniarom vydrel postup v Dortmunde, Newcastle končí

V základnej F-skupine obsadil francúzsky šampión druhé postupové miesto zásluhou lepších vzájomných zápasov pred AC Miláno.

Futbalisti Paríža St. Germain v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom remizovali na ihrisku Borussie Dortmund 1:1 a tento výsledok im stačil na postup do osemfinále Ligy majstrov. V základnej F-skupine obsadil francúzsky šampión druhé postupové miesto zásluhou lepších vzájomných zápasov pred AC Miláno. Štvrtý skončil Newcastle United, ktorý v bránke s Martinom Dúbravkom prehral doma s Milánom 1:2 a v pohárovej Európe dohral. Skupinu vyhral Dortmund.

Obranca Dávid Hancko odohral v drese Feyenoordu Rotterdam celý zápas, no jeho tím prehral na ihrisku Celticu Glasgow 1:2. O postupujúcich tímoch z E-skupiny už bolo rozhodnuté pred záverečnými zápasmi. Feyenoord obsadil v skupine 3. miesto a bude hrať Európsku ligu, Glasgow sa napriek víťazstvu rozlúčil s pohárovou Európou. Z prvého miesta E-skupiny postúpilo Atletico Madrid, ktoré v priamom súboji o prvú priečku zdolalo Lazio Rím 2:0.

O veľké prekvapenie sa postarali hráči Royalu Antverpy, ktorí zdolali na domácom trávniku FC Barcelona 3:2. Boli to pre nich prvé body v H-skupine, v ktorej obsadili posledné miesto. Barcelona si napriek prehre udržala prvú priečku zásluhou lepších vzájomných zápasov s FC Porto, ktorý postúpil z druhého miesta. Portugalský tím si v gólovo úrodnom zápase poradil so Šachtarom Doneck 5:3.

Futbalisti Manchestru City zvíťazili na ihrisku CZ Belehrad 3:2. S plným počtom bodov obsadili v G-skupine 1. miesto a do vyraďovacej fázy postúpili spoločne s RB Lipsko. Aj nemecký tím mal pred záverečnými zápasmi skupinovej fázy istý postup, druhú priečku potvrdil víťazstvom nad Young Boys Bern 2:1.

Domáci mohli ísť do vedenia už v 6. minúte, ale gól Šeška VAR neuznal pre ofsajd. Vyrovnaný prvý polčas napokon góly nepriniesol, no tie začali padať krátko po zmene strán. Šeško si v 51. minúte všetko vynahradil, keď zvnútra šestnástky otvoril skóre - 1:0. Hostia však okamžite odpovedali, keď z aktivity Nsameho vyťažil Colley a prekonal brankára Gulácsiho - 1:1. Gólovo úrodný úsek hry zakončil o tri minúty Forsberg, ktorý zužitkoval prihrávku Kampla a prízemnou strelou zo šestnástky rozhodol o víťazstve domácich. Hráči Young Boys obsadili v G-skupine 3. miesto a budú hrať v Európskej lige.

Na poslednom mieste v skupine skončili hráči CZ Belehrad, ktorí nezvíťazili ani v 6. zápase. Favorizovaní hostia išli do vedenia v 19. minúte gólom Hamiltona, ktorý zvnútra šestnástky zakončil individuálnu akciu. Po hodine hry sa individuálne presadil aj Bobb, ktorý zvýšil na 0:2. Domácich vrátil do zápasu In-Beom Hwang, keď zakončil ofenzívnu akciu CZ. V 83. minúte Djiga fauloval v šestnástke a Phillips z penalty upravil na 1:3. Posledné slovo napokon mali domáci, ktorých najskôr potešil VAR, keď neprisúdil Manchestru penaltu po zákroku v šestnástke a následne Katai po rohovom kope znížil na konečných 2:3.

6. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov:

E-skupina:

Atletico Madrid - Lazio Rím 2:0
(1:0)

Góly: 6. Griezmann, 51. Lino

Celtic Glasgow - Feyenoord Rotterdam 2:1 (1:0)

CZ Belehrad - Manchester City 2:3 (0:1)

Góly: 76. Hwang In-Beom, 90.+1 Katai - 19. Hamilton, 62. Bobb, 85. Phillips (11 m)

(2:1)

Góly: 9. a 43. Galeno, 62. Taremi, 76. Pepe, 82. Conceicao - 32. Sikan, 73. Eustaquio (vl.), 88. Eguinaldo

NHL: New Jersey zdolalo Boston, Nemec bol najvyťaženejší hráč domácich
Tréner Ramsay dosiahol najvyšší triumf na striedačke Slovenska, Cehlárik by chcel silnejších súperov (foto)