25. septembra 2011

Lionel Messi aj Cristiano Ronaldo zaznamenali hetrik

Dvaja najlepší futbalisti súčasnosti Lionel Messi a Cristiano Ronaldo opäť dokázali, že sú absolútnymi hviezdami v najpopulárnejšom kolektívnom športe na svete. Obaja spomenutí hráči zaznamenali ...

messi MADRID 25. septembra (WEBNOVINY) - Dvaja najlepší futbalisti súčasnosti Lionel Messi a Cristiano Ronaldo opäť dokázali, že sú absolútnymi hviezdami v najpopulárnejšom kolektívnom športe na svete. Obaja spomenutí hráči zaznamenali hetrik v sobotňajších zápasoch 6. kola najvyššej španielskej súťaže.

Argentínsky útočník v službách FC Barcelona Messi zaznamenal tri góly do siete Atlética Madrid a pomohol "blaugranas" k jednoznačnému triumfu 5:0. Portugalský krídelník pôsobiaci v Reale Madrid C. Ronaldo trikrát skóroval proti Rayu Vallecanu (6:2), pričom sa dvakrát presadil z pokutového kopu.

Oba kluby odčinili svoje zaváhania zo stredy, keď v predchádzajúcom ligovom kole len remizovali. Barcelona uhrala nerozhodný výsledok na ihrisku ambicióznej Valencie a "biely balet" hral bez gólov na ihrisku Santanderu.

"Messi bol opäť nezastaviteľný. Môžeme mu znovu len gratulovať k fantastickému výkonu," pochválil svojho zverenca tréner FCB Pep Guardiola a pokračoval: "To sa ani nedá vysvetliť, čo stvára na ihrisku, to proste musíte vidieť na vlastné oči, inak tomu neuveríte."

Atlético Madrid pricestovalo na Nou Camp s najlepšou defenzívou v lige, keď v dovtedajších štyroch dueloch inkasovalo iba raz. Messi a spol. sa však postarali o debakel mužstva z metropoly Španielska. O víťazstve Barcelony nebolo pochýb od samého začiatku stretnutia. Úradujúci šampión viedol 3:0 už v 26. min a napokon sa zásluhou trojbodového zisku posunul na druhé miesto v tabuľke Primera División 2011/2012, bod za vedúci Betis Sevilla. Lionel Messi má na konte v tejto sezóne už osem ligových gólov.

Vo vynikajúcom svetle sa ukázal aj Real Madrid. Zverenci Josého Mourinha pritom prehrávali už po 14 sekundách duelu s Rayom Vallecanom 0:1 a takmer celý druhý polčas hrali oslabení o vylúčeného Ángela di Maríu. O vyrovnanie sa postaral v 39. min C. Ronaldo a Gonzalo Higuaín pridal pred polčasovou prestávkou aj druhý gól. V druhom dejstve to už bol gólový koncert v podaní "bieleho baletu", ktorý zvíťazil 6:2. Cristiano Ronaldo je v tabuľke kanonierov na druhom mieste, pričom za Messim zaostáva len o jediný presný zásah. Realu Madrid patrí v ligovom pelotóne štvrtá pozícia.