Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. marca 2007

Lipšic chce, aby advokát mal možnosť byť agentomAdvokát by mal mať možnosť pôsobiť v pozícii agenta pri odhaľovaní, zisťovaní a usvedčovaní páchateľov trestného činu korupcie. V novele zákona o advokácii, ktorú predložil do Národnej rady ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) - Advokát by mal mať možnosť pôsobiť v pozícii agenta pri odhaľovaní, zisťovaní a usvedčovaní páchateľov trestného činu korupcie. V novele zákona o advokácii, ktorú predložil do Národnej rady SR to navrhuje poslanec za KDH Daniel Lipšic. Podľa jeho návrhu však advokát nesmie byť agentom pri odhaľovaní, zisťovaní a usvedčovaní páchateľa korupcie svojho klienta. Ak by išlo o inú osobu, nesmie svojím konaním porušiť povinnosti, ktoré má ako advokát voči svojmu klientovi.

Lipšic avizoval predloženie návrhu po tom, ako Najvyšší súd SR v polovici februára konštatoval, že advokát nemôže byť agentom. Išlo o prípad advokátky Márie Mešencovej, ktorá v pozícii agenta pomohla odhaliť korupciu svojho kolegu. Lipšic, ktorý Mešencovú pred NS SR obhajoval, vtedy zdôraznil, že ak by sa jeho klientka nestala agentkou, nikdy by sa korupciu nepodarilo odhaliť. Podľa Slovenskej advokátskej komory (SAK) nemôže advokát vystupovať v pozícii policajného agenta, lebo tým porušuje zásady advokátskej praxe.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DF SR pokračuje v kampani „Aby deti nezomierali“
<< predchádzajúci článok
British Petroleum kúpi aktíva Chevronu v Holandsku

Lipšic chce, aby advokát mal možnosť byť agentom - diskusné fórum čitateľov