Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. marca 2024

Litva oznámila, že vodiči áut registrovaných v Rusku ich majú do 11. marca prehlásiť alebo opustiť krajinuLitovský colný úrad oznámil, že všetci s vozidlami registrovanými v Rusku musia do 11. marca prehlásiť svoje autá v Litve alebo opustiť krajinu a Európsku úniu. Po ...Zdieľať
gettyimages 1264159186 676x451 3.3.2024 (SITA.sk) - Litovský colný úrad oznámil, že všetci s vozidlami registrovanými v Rusku musia do 11. marca prehlásiť svoje autá v Litve alebo opustiť krajinu a Európsku úniu.


Po tomto termíne vodiči áut s ruskou registráciou čelia pokute a konfiškácii vozidla. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

Nariadenie má výnimku, ktorá platí pre ruských občanov cestujúcich do ruskej exklávy Kaliningrad alebo z nej so zjednodušeným tranzitným dokladom.

Títo vodiči môžu prechádzať cez Litvu, pokiaľ ich cesta nepresiahne 24 hodín a vo vozidle je registrovaný vodič.

Litva, Lotyšsko a Estónsko vlani v septembri zakázali vstup vozidiel registrovaných v Rusku po odporúčaní Európskej komisie. Po odporúčaní svoje zákazy ruských vozidiel zaviedli aj Poľsko a Fínsko.


Zdroj: SITA.sk - Litva oznámila, že vodiči áut registrovaných v Rusku ich majú do 11. marca prehlásiť alebo opustiť krajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ústavný súd rozhodol o novele Trestného zákona účelovo a politicky, myslí si Gašpar
<< predchádzajúci článok
Fico avizuje,že zo SR stiahnu taliansky systém protivzdušnej obrany SAMP/T Mamba