Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. marca 2024

Ústavný súd rozhodol o novele Trestného zákona účelovo a politicky, myslí si GašparÚstavný súd rozhodol rýchlo a účelovo o zákone, ktorý ešte nie je platný, čo vo svojej doterajšej praxi ešte nikdy neurobil. Rozhodnutie nie je ...Zdieľať
imgl0916 676x451 3.3.2024 (SITA.sk) - Ústavný súd rozhodol rýchlo a účelovo o zákone, ktorý ešte nie je platný, čo vo svojej doterajšej praxi ešte nikdy neurobil.

Rozhodnutie nie je jasné


V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to na margo rozhodnutia ústavného súdu o novele Trestného zákona povedal koaličný poslanec Tibor Gašpar (Smer-SD). Zároveň skonštatoval, že ústavný súd v tejto súvislosti rozhodoval politicky.

„Nepočkal ani na lehotu, v ktorej môžete námietky posielať k jednotlivým sudcom," povedal Gašpar s tým, že rozhodnutie súdu nie je ani jasné, ani zrozumiteľné. „Budeme mať veľa otázok ako politici," doplnil Gašpar.

Odkaz pre koalíciu


Opozičný poslanec Branislav Gröhling (SaS) v tejto súvislosti pripomenul, že 11 z 12 sudcov ústavného súdu bolo zvolených počas vlády strany Smer-SD.

Zároveň povedal, že je zavádzaním, keď koalícia tvrdí, že jej víťazstvom je zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. „Niečo také ste nemali ani v programovom vyhlásení vlády," odkázal poslancom koalície.


Zdroj: SITA.sk - Ústavný súd rozhodol o novele Trestného zákona účelovo a politicky, myslí si Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hojsík je 12. najvplyvnejším europoslancom z vyše 700, v top 50 je aj Lucia Ďuriš Nicholsonová
<< predchádzajúci článok
Litva oznámila, že vodiči áut registrovaných v Rusku ich majú do 11. marca prehlásiť alebo opustiť krajinu