20. októbra 2019

Liverpool remizoval s Manchestrom United

Futbalisti FC Liverpool dnes stratili prvé body v Premier League v tejto sezóne, keď v šlágri 9. kola remizovali na Old Trafford s Manchestrom United 1:1. V prestížnom derby ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Manchester 20. októbra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool dnes stratili prvé body v Premier League v tejto sezóne, keď v šlágri 9. kola remizovali na Old Trafford s Manchestrom United 1:1. V prestížnom derby otvoril skóre v prvom polčase domáci Marcus Rashford, v 85. minúte vyrovnal Adam Lallana.

"The Reds" nastúpili bez egyptského útočníka Mohameda Salaha, ktorý sa nestihol zotaviť zo zranenia členka. V bránke však už dostal priestor Brazílčan Alisson Becker, po dlhodobom zranení z ešte 1. kola.

"Červení diabli" v prvom polčase hosťom veľa nedovolili a v 36. minúte sa ujali vedenia, keď po rýchlej akcii a centri do šestnástky zakončil úspešne Rashford. Liverpool dal gól v 45. minúte, ale VAR potvrdil, že si Mane pomohol rukou. Úradujúci európsky šampión v druhom polčase tlačil a vyrovnal v 85. minúte, keď sa pri zadnej tyči presadil Lallana po centri Robertsona. Víťazná séria LFC v lige sa tak zastavila na čísle 17.