05. novembra 2019

LM: Inter viedol v polčase v Dortmunde, Liverpool hral s Genkom

Na snímke štvrtý zľava slovenský obranca Interu Milan Škriniar, v popredí naľavo jeho spoluhráč Marcelo Brozovic, vľavo hráč Dortmundu Mario Götze v zápase F- skupiny Ligy majstrov Borussia Dortmund - Inter Miláno v Dortmunde 5. ...

Na snímke štvrtý zľava slovenský obranca Interu Milan Škriniar, v popredí naľavo jeho spoluhráč Marcelo Brozovic, vľavo hráč Dortmundu Mario Götze v zápase F- skupiny Ligy majstrov Borussia Dortmund - Inter Miláno v Dortmunde 5. novembra 2019. Foto: TASR/AP
Bratislava 5. novembra (TASR) – Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským reprezentačným obrancom Milanom Škriniarom viedli po prvom polčase utorňajšieho zápasu F-skupiny Ligy majstrov na ihrisku Borussie Dortmund 2:0. Už v 5. minúte sa po individuálnej akcii presadil Lautaro Martinez, druhý zásah pridal Matias Vecino. Škriniar videl v 30. minúte žltú kartu za držanie.

FC Liverpool hral v E-skupine na Anfielde po polčase s Genkom 1:1. Po zmätku v obrane súpera sa najskôr zblízka presadil domáci Georginio Wijnaldum, v 41. minúte vyrovnal po rohu hlavou Mbwana Samata. Za hostí nastúpil od začiatku stredopoliar Patrik Hrošovský, zápas mali pod palcom slovenskí rozhodcovia na čele s hlavným Ivanom Kružliakom.

Už v utorok si ako prví mohli postup do osemfinále zabezpečiť futbalisti SSC Neapol, ktorí po prvom polčase hrali so Salzburgom nerozhodne 1:1. Z penalty za hostí skóroval v 11. minúte najlepší strelec súťaže Erling Haaland (7 gólov), krátko pred prestávkou vyrovnal Hirving Lozano.

Ajax Amsterdam si v prvom polčase utvoril na ihrisku Chelsea Londýn dvojgólový náskok 3:1, aj s prispením vlastných gólov Tammyho Abrahama a brankára Kepu Arrizabalagu, ktorý si po žrdi zrazil loptu tvárou do siete.

4. kolo skupinovej fázy LM - polčasové sumáre:

E-skupina:

FC Liverpool - KRC Genk 1:1

Góly: 14. Wijnaldum - 41. Samata. Rozhodovali: Kružliak - Somolani, Hancko (všetci SR)

Borussia Dortmund - Inter Miláno 0:2

Góly: 5. Martinez, 40. Vecino. Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

/M. Škriniar nastúpil v základnej zostave hostí, dostal ŽK/

G-skupina:

Zenit Petrohrad - RB Lipsko 0:2 (0:1) - konečný výsledok

Góly: 45.+5 Demme, 63. Sabitzer. Rozhodoval: Grinfeld (Izr.)

/R. Mak bol na lavičke domácich/

Olympique Lyon - Benfica Lisabon 2:0

Góly: 4. Andersen, 33. Depay. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

H-skupina:

Chelsea Londýn - Ajax Amsterdam 1:3

Góly: 5. Jorginho (z 11 m) - 2. Abraham (vlastný), 20. Promes, 35. Kepa (vlastný). Rozhodoval: Rocchi (Tal.)

FC Valencia - OSC Lille 0:1

Gól: 25. Osimhen. Rozhodoval: Karasjov (Rus.)

LM: Dortmund otočil duel s Interom Miláno, Neapol iba remizoval
LM: Slavia remizovala v Barcelone, Zenit doma nestačil na Lipsko