Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. februára 2024

Lotyšsko vyzýva EÚ k zákazu dovozu ruských potravín, podľa lotyšského ministra Krauza sa dá všetko doviezť z UkrajinyLotyšský minister poľnohospodárstva Armands Krauze v pondelok vyzval na zákaz dovozu ruských potravín do Európskej únie. „Všetko, čo sa dováža z Ruska, sa dá doviezť z Ukrajiny," povedal ...Zdieľať
belgium_eu_agriculture_93879 1 676x451 26.2.2024 (SITA.sk) - Lotyšský minister poľnohospodárstva Armands Krauze v pondelok vyzval na zákaz dovozu ruských potravín do Európskej únie.


„Všetko, čo sa dováža z Ruska, sa dá doviezť z Ukrajiny," povedal Krauze pred stretnutím ministrov poľnohospodárstva Únie v Bruseli. Informuje o tom Kyjiv independent.

Lotyšsko je prvou krajinou , ktorá zakázala dovoz obilia a iných potravín z Ruska a Bieloruska. Zákaz vstúpi do platnosti v marci. Lotyšský prezident Edgars Rinkēvičs v januári uviedol, že podporuje zákaz, keďže poľnohospodársky export posilňuje ruskú ekonomiku, a to, čo je označené ako ruské obilie, môže byť v skutočnosti ukrajinské obilie ukradnuté z území okupovaných Ruskom.

Lotyšsko v decembri zverejnilo údaje, podľa ktorých Rusko vlani exportovalo do EÚ cez Lotyšsko viac ako 380-tisíc ton obilia, čiže o približne 80-tisíc ton viac ako v roku 2022. Tento údaj pritom nezahŕňa obilie z Ruska prepravované cez Lotyšsko do krajín mimo Európskej únie.


Zdroj: SITA.sk - Lotyšsko vyzýva EÚ k zákazu dovozu ruských potravín, podľa lotyšského ministra Krauza sa dá všetko doviezť z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecký kancelár Scholz sa naďalej zdráha dodaniu rakiet dlhého doletu Taurus Ukrajine, obáva sa rizika priameho zapojenia krajiny do vojny
<< predchádzajúci článok
Fico chcel zvolaním Bezpečnostnej rady SR prekryť odchod investície Bosch z východného Slovenska. „Ďakujeme“ zlovláde, uviedli Demokrati