Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2018

ĽSNS odmieta spájanie strany s aktivitami zadržaných mužov v NitreNa snímke poslanci NR SR za stranu ĽSNS zdola Ján Mora, Milan Mazurek, Ján Kecskés a Stanislav Drobný počas zasadnutia 18. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 15. júna 2017.Zdieľať
Na snímke poslanci NR SR za stranu ĽSNS zdola Ján Mora, Milan Mazurek, Ján Kecskés a Stanislav Drobný počas zasadnutia 18. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 15. júna 2017. Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 16. septembra (TASR) – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) odmieta akékoľvek spájanie strany s aktivitami troch mužov, ktorých Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala vo štvrtok (13.9.) podvečer v Nitre pre násilnú trestnú činnosť. Tej sa mali dopustiť za účelom majetkového prospechu.


Vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky Bratislava obvinil podľa informácii polície bratov Michala S. i Dušana S. spolu s Vladimírom B a podal prokurátorovi podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie, o ktorom bude rozhodovať súd. Na prípad upozornil v sobotu (15.9.) portál Aktuality.sk, podľa ktorého sú bratia Michal a Dušan S. spájaní s nitrianskou neonacistickou scénou. "Jeden z nich kandidoval za kotlebovcov a bol aktívny v nitrianskom kartárskom klube Walhala, ktorého členovia zaútočili na návštevníkov podniku Mariatchi, čo je zachytené na známom videu," píše portál.

Kotlebovci sa však od Dušana S. dištancujú. "So zadržaným Dušanom S., ktorý v roku 2010 kandidoval za ĽSNS, sme po roku 2010 prerušili kontakty a nenesieme zodpovednosť za jeho činnosť a život v nasledujúcom období," píšu vo svojom vyhlásení.

Aktuality.sk zároveň poukázali, že Michala S. Špecializovaný trestný súd vlani odsúdil za to, že v máji 2017 na terase rodinného domu v Nitre vyvesil dve zástavy, jednu červenú s bielym kruhom a s hákovým krížom, druhú čiernu so znakom SS.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kurz chce s Merkelovou hovoriť najmä o hraniciach EÚ a Afrike
<< predchádzajúci článok
Nemecká tajná služba údajne nepreverila obavy o mládežnícke krídla AfD

ĽSNS odmieta spájanie strany s aktivitami zadržaných mužov v Nitre - diskusné fórum čitateľov