Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2019

Lubyová chce, aby na reprezentačných dresoch boli štátne znaky SRNa archívnej snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.Zdieľať
Na archívnej snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 17. apríla (TASR) – Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nominantka SNS) podporuje to, aby na reprezentačných dresoch boli slovenské štátne znaky. Uviedla to v stredu po rokovaní vlády.


"Reprezentanti sú vychovávaní a sponzorovaní z peňazí nás všetkých občanov Slovenskej republiky. V tomto zmysle sú nastavené aj zmluvy medzi nami a športovými zväzmi na príspevok uznanému športu," povedala Lubyová.

Prezident SR Andrej Kiska vrátil novelu zákona o štátnych symboloch Národnej rade SR na opätovné prerokovanie ako celok. Ustanovenia zákona považuje za rozporné s princípom právnej istoty, a teda aj s princípom právneho štátu. Keďže prezident vrátil novelu ako celok, parlament ju buď schváli v pôvodnom znení, alebo neprejde. Zákon má parlament prerokovať na májovej schôdzi.

Novelu zákona o štátnych symboloch predložila do parlamentu SNS ako reakciu na nové logo na dresoch hokejovej reprezentácie. Právnou normou chcela strana viac chrániť štátne symboly. Do právnej normy sa tak dostali nové pojmy "znamenie štátneho znaku" či "národný symbol". Tiež sa upravila otázka štátnej hymny.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Albertirse si pripomenuli výročie narodenia kňaza Samuela Tešedíka
<< predchádzajúci článok
Farmár Oravec chce stanovať pred Poľnohospodárskou platobnou agentúrou

Lubyová chce, aby na reprezentačných dresoch boli štátne znaky SR - diskusné fórum čitateľov