Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

31. decembra 2020

Ľudia by mali zostať doma a neriskovať silvestrovskými návštevami, vyzýva k disciplíne Úrad verejného zdravotníctvaÚrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) vyzýva ľudí, aby neriskovali šírenie pandémie ...Zdieľať
gettyimages 1283875712 676x451 31.12.2020 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) vyzýva ľudí, aby neriskovali šírenie pandémie silvestrovskými návštevami. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.


Príchod Nového roka je podľa ÚVZ najbezpečnejšie privítať oslavou s členmi domácnosti. Úrad ľuďom odporúča presunúť obvyklé stretnutia s kamarátmi či príbuznými do virtuálneho priestoru. K výzve sa pripojila aj Únia miest Slovenska (ÚMS).

Odporúčania pre verejnosť


ÚVZ zároveň odporúča verejnosti, aby sa vyhla miestam, na ktorých sa združuje vyšší počet ľudí, slabo vetraných priestorov či spoločnosti bez rúšok a dostatočných rozostupov.

Ľudia by sa podľa úradu nemali hanbiť požiadať iných, aby si v ich spoločnosti nasadili rúško, alebo aby si po vstupe do ich domácnosti opakovane umyli či dezinfikovali ruky.

Rešpektovanie nariadení


COVID-19 môže mať ťažký priebeh a dlhodobé následky aj v prípade inak zdravých a aktívnych ľudí. Pre seniorov a ľudí s chronickými ochoreniami môže byť ochorenie smrteľné. Situácia v nemocniciach je v súčasnosti kritická, čo dosvedčujú zábery preplnených zdravotníckych zariadení. Lôžka sú plné pacientov s vážnymi stavmi. Záchranári a zdravotníci, ktorí sa o nich starajú, sú už na pokraji síl,“ uviedol úrad.

Ľudia by preto podľa hygienikov mali rešpektovať platné nariadenia, ktoré sú nastavené tak, aby znižovali mobilu. K dôslednému dodržiavaniu opatrení vyzýva vzhľadom na aktuálnu situáciu v nemocniciach aj ÚMS.

Chceme poprosiť všetkých obyvateľov našich miest, aby sme sa iba tento rok zdržali akýchkoľvek osláv Nového roka. A to aj napriek tomu, že sme všetci zvyknutí si priať šťastný Nový rok v našich mestách a komunitách. Teraz nás tento pekný zvyk ohrozuje. Ostaňte, prosím, iba tento rok v úzkom kruhu a okolí svojich blízkych,“ uviedol v tlačovej správe prezident ÚMS Richard Rybníček.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia by mali zostať doma a neriskovať silvestrovskými návštevami, vyzýva k disciplíne Úrad verejného zdravotníctva © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O koľko sa zvýšia dôchodky? Starobné najmenej o 9,40 eura, ale aj percentuálne (tabuľka)
<< predchádzajúci článok
Eurolab nebol pri nákupe covidtestov dopredu favorizovaný, zistil Transparency International Slovensko

Ľudia by mali zostať doma a neriskovať silvestrovskými návštevami, vyzýva k disciplíne Úrad verejného zdravotníctva - diskusné fórum čitateľov